بر اساس گزارش این رسانه‌ها، مارک ویلموتس بلژیکی مدتی است که بدون تیم بوده و بعد از جدایی از تیم‌ملی فوتبال ساحل عاج، فعالیتی در زمینه مربیگری نداشته است. در این  گزارش‌ها حتی نام دستیار این مربی هم اعلام شده؛ فردی که به نظر می‌رسد  جواد نکونام باشد. اما ویلموتس کیست و کجا بوده؟ ویلموتس دوران بازی‌اش را از باشگاه سن ترویدن بلژیک آغاز کرد و طی ۱۶ سال در باشگاه‌های استاندارد لیژ، بوردو و شالکه حضور داشت و در نهایت در باشگاه شالکه هم به فوتبالش پایان داد. ویلموتس ۷۰ بازی ملی هم با پیراهن بلژیک انجام داد و توانست ۲۸ گل به‌ثمر برساند.به گزارش «ایسنا»، مارک ویلموتس در سال ۲۰۰۳ برای چند بازی به‌عنوان سرمربی موقت شالکه منصوب شد پس از آن در سال ۲۰۰۴ به‌عنوان سرمربی سن ترویدن انتخاب شد و اولین تجربه سرمربیگری‌اش را در اولین تیم دوران حرفه‌ای‌اش آغاز کرد با این حال ظرف کمتر از یک سال از این تیم اخراج شد.

پس از اخراج از این تیم بلژیکی، ویلموتس به تیم‌ملی بلژیک رفت و به‌عنوان دستیار دیک ادوکات و پس از آن جرج لیکنز با این دو سرمربی با تجربه همکاری کرد تا اینکه در سال۲۰۱۲ با رفتن لیکنز از تیم‌ملی بلژیک، سرمربی موقت این تیم شد و پس از مدتی به‌عنوان سرمربی شیاطین سرخ معرفی شد.در دوران حضور ویلموتس در تیم‌ملی بلژیک، بهترین تیم تاریخ این کشور با حضور بازیکنان جوان مطرح شد؛ تیمی که پایه‌گذاری آن از سرمربیان قبلی آغاز شده بود. ویلموتس توانست با این تیم به جام‌جهانی ۲۰۱۴ برسد و در مرحله گروهی این رقابت‌ها که با تیم‌های الجزایر، روسیه و کره‌جنوبی هم‌گروه بود، به‌عنوان تیم نخست صعود کرد. شیاطین سرخ به همراه ویلموتس در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۲بریک آمریکا را شکست دادند اما در مرحله یک چهارم نهایی با یک گل مقابل آرژانتین مغلوب و از دور رقابت‌ها حذف شدند. پس از جام‌جهانی ۲۰۱۴، تیم‌ملی بلژیک با سرمربیگری ویلموتس به یورو ۲۰۱۶ صعود کرد و در این رقابت‌ها پس از صعود از گروهش، با چهار گل مجارستان را در مرحله یک هشتم نهایی شکست داد اما در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ولزی که برای نخستین بار در رقابت‌های یورو حضور پیدا کرده بود، با نتیجه ۳بریک شکست خورد و از تیم‌ملی بلژیک اخراج شد.

مارک ویلموتس پس از یورو ۲۰۱۶ اتهام بزرگی به پدر تیبو کورتوآ زد و او را به دادن اطلاعات و ترکیب بلژیک به رسانه‌ها درجریان یورو متهم کرد؛ اتهامی که منجر به شکایت کورتوآ از ویلموتس شد. او پس از اخراج از تیم‌ملی بلژیک مدتی در هیچ تیمی حضور نداشت تا اینکه پیش از جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به‌عنوان سرمربی ساحل عاج انتخاب شد، ولی پس از اینکه با شکست مقابل مراکش نتوانست ساحل عاج را به جام‌جهانی برساند، از این تیم اخراج شد. نکته جالب درباره ویلموتس، حضور دو ساله‌اش در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در مجلس سنای بلژیک است؛ دورانی که چندان با موفقیت همراه نبود. دیروز برخی رسانه‌ها گزارش دادند ویلموتس ظرف ۴۸ ساعت آینده وارد تهران خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند