با توجه به اتفاقات هفته بیست‌وپنجم، پیروزی سخت اخیر برابر سایپا وضعیت پرسپولیس را برای کسب سومین قهرمانی پیاپی بهتر از قبل کرد. حالا سرخپوشان با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌شان یعنی تراکتورسازی ۵ امتیاز اختلاف ایجاد کرده‌اند، هرچند با توجه به مسابقات دشوار باقی‌مانده و از جمله رودررویی مستقیم سرخپوشان تهرانی و تبریزی، هنوز هیچ چیز تمام نشده است. طبق برنامه پرسپولیس در پنج دیدار حساس پایان فصل به ترتیب باید به مصاف ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتورسازی، ماشین‌سازی تبریز و پارس‌جنوبی‌جم برود که از این بین تنها دو بازی با سپاهان و ماشین‌سازی در ورزشگاه آزادی خواهد بود. پس روزهای بسیار دشواری انتظار شاگردان برانکو را می‌کشد، اما آنها فعلا با استفاده از هدیه ارزشمند سپیدرود و پیروزی ۳بر۲ خودشان برابر سایپا از نظر امتیازی حاشیه امنیت نسبتا خوبی ایجاد کرده‌اند.

نکته مهم‌تر اینکه برانکو در دو، سه بازی اخیر توانسته با استفاده چرخشی از بازیکنانش قوای آنها را برای حضور در همه مسابقات تقسیم کند. به‌عنوان مثال در بازی با سایپا نوبت به مهدی شیری، مهدی ترابی و حتی احمد نوراللهی نیمه‌مصدوم رسید که استراحت کنند. پرسپولیس چهارشنبه با ذوب‌آهن بازی دارد و اگر میدان را با سه امتیاز کامل ترک کند، گام بسیار بلندی برای قهرمانی بر خواهد داشت. چنانکه می‌بینید داخل مستطیل سبز اوضاع خوب است، اما بیرون از آن مسائلی وجود دارد که پرسپولیس شاداب مدل ۹۸ را تهدید می‌کند. برانکو ایوانکوویچ که ماه‌هاست از باشگاه دریافتی نداشته و ناچار شده موضوع را رسانه‌ای کند، پیش از دیدار با سایپا جدایی‌اش از پرسپولیس را ناممکن ندانست تا موجی از نگرانی بین هواداران به‌وجود بیاید. در این شرایط انتظار می‌رفت مدیران باشگاه به‌طور قاطع از سرمربی موفق‌شان دفاع کنند، اما در کمال شگفتی جعفر کاشانی به‌عنوان رئیس هیات‌مدیره در مصاحبه‌ای گفت جدایی برانکو مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

این اظهارات با واکنش منفی هواداران مواجه شد و حتی بازیکنان تیم هم بعد از بازی با سایپا در تونل ورزشگاه آزادی به آن اعتراض کردند. برانکو دیروز در حاشیه تمرین ریکاوری سرخپوشان با سوالی در مورد اظهارات کاشانی مواجه شد، اما واکنش سردی نشان داد و گفت: «برایم مهم نیست او مرا دوست دارد یا نه.» همین فضا باعث شد ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که برای تماشای بازی با سایپا به ورزشگاه نیامده بود، دیروز در تمرین حاضر شود و چند دقیقه‌ای با بازیکنان حرف بزند. عرب از همان مثال قدیمی استفاده کرده و گفته: «همه ما در یک قایق نشسته‌ایم و برای موفقیت باید پارو بزنیم»، اما طبعا وظیفه اوست که راهبر این قایق را توجیه کند؛ اینکه هیات‌مدیره اگر نمی‌تواند مشکلاتی مثل مطالبات معوقه برانکو را حل کند، حداقل بحران کاذب و نالازم به‌وجود نیاورد؛ آن هم در روزهایی که تیم روی دور موفقیت گام بر می‌دارد.