درحالی‌که ثبت‌نام نامزدهای فدراسیون کاراته انجام شده و ۱۰ کاندیدای اصلی برای حضور در انتخاباتش تعیین شده‌اند، فعلا خبری از انتخابات والیبال نیست. این موضوع در شرایطی است که سال آینده یکی از پرترافیک‌ترین سال‌ها از نظر تعداد مسابقات برای والیبال است که موفقیت در این رویدادها نیازمند داشتن برنامه و پیگیری است، مهمی که با نبود رئیس در فدراسیونی چون والیبال وجود ندارد. مسابقات لیگ ملت‌ها و انتخابی‌های المپیک را می‌توان از جمله رویدادهای مهم سال آینده والیبال دانست که انتظار می‌رفت با معرفی هرچه سریع‌تر رئیس جدید برنامه‌های تیم‌ملی برای حضور در آنها تدوین شود، اتفاقی که رخ نداد و ادامه یافتن آن می‌تواند باعث بلاتکلیفی و ضربه خوردن والیبال شود، همان‌گونه که تاکنون خبری از برنامه‌های تیم‌ملی نیست!

بهنام محمودی پیشکسوت تیم‌ملی والیبال ایران در این‌خصوص به «ایسنا» گفت: «درحال‌حاضر دوستان می‌گویند که باید والیبال به آرامش برسد تا انتخابات را برگزار کنند، من نیز دوست دارم که آرامش در والیبال حاکم باشد ولی واقعیت این است که باید هرچه سریع‌تر تکلیف والیبال را مشخص کنیم. هرکسی که می‌خواهد بیاید باید برنامه خوبی برای دو بخش بانوان و آقایان در عرصه‌های داخلی و خارجی داشته باشد. ما امسال مسابقات لیگ جهانی و مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را پیش‌رو داریم. به اعتقاد من باید هرچه سریع‌تر موضوع انتخابات فدراسیون والیبال به پایان برسد و برنامه‌های مشخصی در راستای موفقیت تیم‌های ملی تدوین شود تا بیش از این زمان را از دست ندهیم.»

همچنین محمد ترکاشوند، کارشناس والیبال ایران که سال‌ها یکی از بهترین بازیکنان تیم‌ملی بود، در مورد از دست رفتن زمان هشدار می‌دهد: «از نظر من هرچه زودتر انتخابات فدراسیون والیبال برگزار شود به نفع این رشته و تیم‌ملی است. تا آنجایی که من می‌دانم سال پیش‌رو، یک سال پر ترافیک برای والیبال است و باید به فکر آینده بازی‌های تیم‌ملی بود. بهتر است رئیس فدراسیون زودتر انتخاب شود تا با ارائه برنامه‌ها والیبال را در مسیر درست حرکت دهد، این چند ماهی هم که از دست رفت کار را تا حدودی سخت کرد و من نمی‌فهمم چه دلیلی برای به تعویق انداختن این انتخابات وجود دارد!»

با شنیدن صحبت‌های خانواده والیبال می‌توان به این موضوع پی برد که نبود رئیس تا چه اندازه می‌تواند باعث ضعف والیبال و خصوصا تیم‌ملی شود، اما این بلاتکلیفی همچنان وجود دارد و وزارت ورزش هیچ واکنشی نسبت به این موضوعات ندارد. بحث دیگری که با نبود رئیس در فدراسیون والیبال به‌چشم می‌خورد، نداشتن دو رکن اساسی یعنی نایب‌رئیس و دبیر فدراسیون است. همان‌گونه که مشخص است دبیر فدراسیون یکی از اصلی‌ترین سمت‌ها برای امور اجرایی فدراسیون است. اما درحال‌حاضر خبری از دبیر در فدراسیون والیبال نیست و دلیل آن را می‌توان نداشتن رئیس دانست تا فرد اصلح برای این پست را انتخاب کند. سمتی که نبودش قطعا در اجرای برنامه‌های والیبال مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد و باید دید تا کی این بلاتکلیفی ادامه خواهد داشت.