کی‌روش پیش‌بینی می‌کند قطر جام‌جهانی را با موفقیت برگزار کند: «تاریخ نشان داده که تمام این جام‌‌های جهانی با موفقیت برگزار شده است. جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر موفقیت شگفت‌انگیزی خواهد شد. فدراسیون جهانی فوتبال پرسنلی مجرب دارد که همیشه برای پیشرفت تلاش می‌کنند. قطر از تمام جهات کشوری مدرن است. جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر تنها یک موفقیت فوتبالی نخواهد بود. چون یک موفقیت دیگر در به‌کارگیری تکنولوژی‌های مدرن در زمینه فوتبال خواهد بود. این تکنولوژی در آنالیزها، شبکه‌های اجتماعی و ارتباط هواداران با فوتبال کمک زیادی خواهد کرد. جام‌جهانی قطر در زمینه ارتباطات انقلابی خواهد کرد و شبکه‌های اجتماعی کمک زیادی به فوتبال دوستانه می‌کند. ارتباطات در جام‌جهانی ۲۰۲۲ تنها به قطر محدود نمی‌شود بلکه کل دنیا از این کشور پیشرفته باخبر خواهند شد و هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی پیشرفت قطر را بگیرد. تکنولوژی سلاح قطر برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ است. جام‌جهانی قطر در نوع خودش منحصربه‌فرد خواهد بود و نمی‌توان آن را تصور کرد.»

 کی‌روش درباره اینکه بعد از جام‌ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ سرمربی ایران می‌ماند، پاسخ داد: «در شرایط کنونی تنها به آمادگی تیم در جام‌ملت‌ها فکر می‌کنم. مسوولیت من این است که با تمام وجودم کار کنم تا تیم‌ملی ایران قدرتمند و آماده شود. هدف اصلی ما قهرمانی در جام‌ملت‌های آسیا است. قراردادم با ایران با پایان جام‌ملت‌های آسیا به پایان می‌رسد و آینده دست خداست. مربیان نمی‌توانند آینده‌شان را به‌صورت مشخص تعیین کنند. سرنوشت مربیان بستگی به نتایجی که به دست می‌آورند دارد. در شرایط کنونی تمرکز می‌کنیم که ایران به نیمه‌نهایی جام‌ملت‌ها راه پیدا کند تا هواداران فوتبال ایران را خوشحال کنیم.»

سرمربی تیم‌ملی کشورمان درباره گروه و حضورشان در جام‌ملت‌ها گفت: «جام‌ملت‌های آسیا مانند جام‌ملت‌های اروپا رقابتی سخت است. با توجه به اینکه ما را بهترین تیم گروه می‌دانند این موضوع کار ما را سخت‌تر می‌کند. اما این برتری ما از بقیه تیم‌های گروه فقط روی کاغذ است. واقعیت این است که سطح ما با آغاز بازی‌ها مشخص می‌شود. مهم‌ترین چیز برای من این است که تیم من با تواضع بهترین عملکرد را داشته باشد. ما در این رقابت‌ها بازی به بازی جلو می‌رویم و پیروزی کسب می‌کنیم. به نظرم تیم‌های استرالیا، کره‌جنوبی و ژاپن به نیمه‌نهایی راه پیدا خواهند کرد و تیم چهارم راه یافته به نیمه‌نهایی می‌تواند ایران، عربستان، قطر یا امارات باشد. البته نباید قدرت ازبکستان را نیز فراموش کنیم. امیدوارم تیم چهارم نیمه‌نهایی ایران باشد.»