باشگاه استقلال کمپ مرحوم ناصر حجازی را دارد که به هر حال ارزش ریالی آن مشخص و محفوظ است. اما سوال اینجا پیش می‌آید که اموال باشگاه پرسپولیس چیست و چه چیزی قرار است به بخش‌خصوصی واگذار شود؟! ساختمان دو باشگاه پرسپولیس واستقلال که در زمان ریاست محمد دادکان در فدراسیون فوتبال به این باشگاه‌ها داده شده متعلق به فدراسیون فوتبال است و سند آن به نام این دوباشگاه نیست و در واقع مالکیتی بر ساختمان باشگاه خود ندارند. درمورد پرسپولیس گفته می‌شود سند ساختمان باشگاه حتی به‌گونه‌ای تنظیم شده که قابلیت فروش از سوی مدیران پرسپولیس را ندارد. ورزشگاه شهید کاظمی هم متعلق به شهرداری تهران است و سند این ورزشگاه هم به نام باشگاه پرسپولیس نیست. سند ورزشگاه شهید درفشی‌فر هم که زمانی تیم پرسپولیس در آن تمرین می‌کرد به نام این باشگاه نیست و حتی معارض هم دارد!

در این بین واضح  است که باشگاه پرسپولیس برای واگذاری هیچ ملکی به جز یک لوگو و برند ندارد و مشخص نیست خریدار یا خریداران حاضرند برای تنها یک لوگو میلیاردها تومان سرمایه خود را هزینه کنند یا نه. این درحالی است که در اخبار غیررسمی و در بازار شایعات، صحبت از واگذاری پرسپولیس به قیمت هزار میلیارد تومان و حتی بیشتر از آن است و باید دید در این شرایط کدام بخش‌خصوصی حاضر می‌شود چنین رقم گزافی را برای نام یک برند هزینه کند. آن هم درحالی‌که در شرایط فعلی راه‌های درآمدزایی در فوتبال مثل حق‌پخش، قانون کپی‌رایت، حق تبلیغات و موارد دیگر بسته است و خریدار یا خریداران باشگاه‌های سرخابی پایتخت فقط باید هزینه کنند و خبری از درآمدزایی در این شرایط نخواهد بود مگر آنکه روشی ابتکاری برای استفاده از حمایت هواداران میلیونی آنها داشته باشند.

جالب اینکه سعید فائقی معاون وقت سازمان تربیت بدنی از ابهام دیگری در این واگذاری خبر می‌دهد که آن هم مساله وقف بودن آنهاست: «همان‌طور که می‌دانید پرسپولیس و استقلال براساس ماده قانونی شورای انقلاب وقف ملی شده است. ملی در آن زمان به معنای دولتی بود. وقتی این دو باشگاه دولتی اعلام شدند قانون‌گذار این طور پیش‌بینی کرده بود که ثمن باشگاه‌ها به صاحبان آن پرداخت شود. علی عبده مالک باشگاه پرسپولیس بود البته او درگذشته است و این‌طور که من می‌دانم نه به او و نه به وراثش ثمنی پرداخت نشده است. استقلال هم از اموال عمومی ایجاد شده و وقف است. حال باید ببینیم واقف عام است یا شرایط دیگری دارد. باید این بحث وقف هم حل شود تا در این شرایط بتوان آن را واگذار کرد یا اینکه باشگاه را اجاره داد. این مساله نیاز به بررسی دارد.»