این مسابقه به بهانه برگزاری دیدار پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن لغو شد، مساله‌ای که باعث ناراحتی و عصبانیت گل‌محمدی و تمامی بازیکنان و هواداران پدیده هم شد. آن زمان شرایط استقلال ایده‌آل نبود ولی امروز آبی‌پوشان تهرانی با ۳ برد متوالی روحیه گرفته‌اند و به همین دلیل هم یحیی در کنفرانس قبل از بازی نسبت به برنامه‌ریزی لیگ انتقاد کرد، چراکه حالا مجبور است مقابل استقلال اوج گرفته بازی کند. آبی‌پوشان تهرانی برای اینکه نیم‌فصل را با برد به پایان برسانند باید از سد تیم دوم لیگ برتر بگذرند و از پدیده ۳ امتیاز بگیرند. شاگردان گل‌محمدی در صورتی‌که بتوانند استقلال را در ورزشگاه آزادی شکست بدهند و سپاهان هم روز شنبه مقابل استقلال خوزستان امتیاز از دست بدهد قهرمان خواهند شد تا شگفتی خود را در لیگ تکمیل کنند اما عبور از آبی پررنگ و جان گرفته کار دشواری است. تقابل یحیی گل‌محمدی مربی کاربلد با شفر مربی با تجربه آلمانی دیدنی است.

پرسپولیس - پارس‌‌جم

این مسابقه که فردا از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود، آخرین بازی پرسپولیس خسته است! پرسپولیسی که با وجود محرومیت از جذب بازیکن توانست در جمع سه تیم اول لیگ قرار بگیرد و اکنون هم یکی از شانس‌های قهرمانی در نیم‌فصل است. پرسپولیس اگر پیروز شود در آن صورت باید منتظر معجزه تیم قعرنشین استقلال خوزستان باشد تا شاید این تیم از سپاهان صدرنشین امتیاز بگیرد و استقلال هم پدیده را متوقف کند. در واقع قهرمانی نیم‌فصل شاگردان برانکو در گرو دو تیم استقلال است! موقعیت جالبی است که سرخپوشان با تلاش آبی‌پوشان قهرمان شوند. هرچند این قهرمانی نمادین است و ارزشی ندارد و اصل قهرمانی در پایان فصل خواهد بود. پارس‌جنوبی هم با وجود همه مشکلات مالی خوب نتیجه گرفته و در رده ششم جدول و بالاتر از خیلی از مدعیان قرار دارد.

مهدی تارتار که یکبار با سپردن پنالتی به محسن فروزان باعث دلخوری هواداران پرسپولیس از خودش شد این مرتبه هم تلاش می‌کند براساس وظایف حرفه‌ای خود پرسپولیس را متوقف کند. محمد نوری و محسن بنگر و حتی سیف‌اللهی از جمله بازیکنان سابق پرسپولیس هستند که شاید انگیزه‌ای مضاعف در این دیدار داشته باشند. باید دید تارتار پرسپولیسی می‌تواند قهرمانی را از سرخپوشان بگیرد یا شاگردان برانکو با کمک بازیکنان دو تیم استقلال و استقلال خوزستان زمینه‌ قهرمانی سرخپوشان را فراهم می‌کنند. سپاهان که شانس بیشتری برای قهرمانی دارد روز شنبه مقابل استقلال خوزستان بازی خواهد کرد.