علی‌اکبر طاهری درحالی از مدیرعاملی پرسپولیس عزل شد که هواداران دست‌کم در آن مقطع از عملکرد او رضایت داشتند. بعدها البته طاهری به خاطر افشای پرونده بازگشت غیرقانونی مهدی طارمی به پرسپولیس و محرومیت این باشگاه تحت فشار قرار گرفت، اما هنوز هم خیلی‌ها برآیند کار او در باشگاه را منفی نمی‌دانند. به هر جهت طاهری به‌خاطر بازنشسته بودن از پرسپولیس کنار گذاشته شد و حالا ظاهرا حمیدرضا گرشاسبی هم با همین سرنوشت روبه‌رو شده است؛ مدیرعامل موفق قرمزها که تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رساند. ۱۵ آذر آخرین مهلت بازنشسته‌ها برای کناره‌گیری است و اگر معجزه‌ای رخ ندهد گرشاسبی باید از پرسپولیس برود.

همزمان از مهدی محمد نبی، قائم‌مقام اسبق باشگاه پرسپولیس و دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال به‌عنوان جانشین احتمالی گرشاسبی یاد می‌شود؛ آنچه به مذاق هواداران خوش نیامده و باعث شده آنها به‌طور وسیع با حضور در صفحه رسمی اینستاگرام وزیر ورزش به مخالفت با این تغییر بپردازند. با این وجود این بار پای قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در میان است و اگر هیچ‌کدام از استثناها شامل گرشاسبی نشود، از وزیر ورزش هم کاری بر نخواهد آمد. پیش‌تر شایعه شده بود ممکن است برای ابقای گرشاسبی از ترفند آغاز دوباره خوصی‌سازی باشگاه استفاده شود، اما پروسه واگذاری هم طولانی‌تر از آن است که تا به پایان رسیدن، اجازه ماندگاری مدیر عامل سرخ‌ها را بدهند.

دفاع گرشاسبی از خودش

در این شرایط اما مدیرعامل پرسپولیس به دفاع از خودش پرداخته است. برخی عقیده دارند تحرکات اخیر در فضای مجازی با هدایت خود او رخ داده، اما گرشاسبی عقیده دیگری دارد: «باور کنید من نمی‌رسم فضای مجازی و این چیز‌ها را دنبال کنم. فقط می‌دانم که این صحبت‌ها شایعه است و خود وزیر هم این مساله را گفته است. اگر یادتان باشد یک زمان به من هم از این حملات مجازی شد. من آن‌قدر گرفتار هستم که وقت ندارم این چیز‌ها را دنبال کنم، البته اینکه هواداران نگرانی خود را اعلام کنند طبیعی است.» او یا باید به خاطر قانون اخیر داوطلبانه استعفا بدهد یا مثل مهدی تاج دنبال بند و تبصره برای بقای خودش باشد: «من خیلی دنبال این مسائل نیستم. اول این را بگویم که تا به حال سابقه نداشته در جایی خدمت کنم و استعفا بدهم. الان هم تا هر زمانی که مسوولیت روی دوشم باشد کارم را با قدرت انجام می‌دهم.»

مدیرعامل سرخ‌ها همچنین در دفاع از کارنامه خودش در پرسپولیس به خبرگزاری میزان می‌گوید: «اگر دستاوردی بوده فقط به‌خاطر من نبوده و زحمت همه بوده است. فقط این را بگویم زمانی که من آمدم بدهی پرسپولیس ۳۷ میلیارد تومان بود، اما اگر الان بخواهیم کار را تحویل بدهیم ۵/ ۲ میلیون دلار از‌ AFC طلب داریم و ۴۰‌میلیارد تومان هم از اسپانسرمان. نمی‌توانم خودم به خودم نمره بدهم. فقط این را می‌گویم که همیشه هر جا که بودم تمام تلاشم را انجام داده‌ام که بهترین عملکرد را داشته باشم. به قول معروف همیشه بیشتر از میزم کار کرده‌ام و اهل کم‌فروشی نبوده‌ام.»