سرمربی تیم‌ملی ایران در پاسخ به این سوال که تحریم‌ها روی فوتبال ایران تاثیر گذاشته است یا خیر، گفت: «تحریم‌ها روی همه بخش‌ها تاثیر می‌گذارد و جلوی حرکت را می‌گیرد. سخت است که شما نتوانید حرکت کنید، سفر بروید، وسیله تهیه کنید. من فکر می‌کنم بازیکنان ما باید سراغ مسی و رونالدو بروند تا از آنها کفش قرض بگیرند. چون آنها خیلی کفش دارند! چنین دغدغه‌هایی خوب نیست. ما باید به هزاران هواداری که به ورزشگاه می‌آیند، فوتبالی خوب عرضه کنیم.»

بخش عجیب این مصاحبه اما آنجا است که کی‌روش مدعی شده کماکان بدون امضای قرارداد با ایران مشغول به کار است و این درحالی است که پیش از این از سوی فدراسیون فوتبال و مراجع تصمیم گیرنده ورزش ایران اعلام شد کی‌روش تا جام‌ملت‌ها قراردادش را امضا کرده است. سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به سوالی درمورد قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران و البته دستمزدش که به‌نظر برخی در ایران برای او از اولویت‌های اصلی است، گفت: «دستمزد برایم مهم نیست و من بدون قرارداد دارم با ایران کار می‌کنم.» جواب کی‌روش حتی تعجب خبرنگار بی‌بی‌سی راهم برمی‌انگیزد تا آنجا که از او می‌پرسد ‌آیا او به‌عنوان یکی از گران‌ترین مربیان ملی دنیا درحال‌حاضر مجانی برای ایران کار می‌کند که کی‌روش هم حرفش را این‌گونه تصحیح می‌کند: «خیر این طور نیست. من همه چیز را در نظر می‌گیرم. احساسات و همه چیز برایم مهم است. چیزهای مهم‌تری هم برایم وجود دارد. البته بدون توافق با یک باشگاه یا تیم طبیعی است که کار پیش نمی‌رود. فیفا باید حضور پیدا کند و از این طریق در امور تحریم سیاسی مداخله شود تا راهی برای مبادلات پولی یا مالی پیدا شود.»

کی‌روش در پایان درباره شانس قبول هدایت تیم‌ملی مکزیک و برخی دیگر از پیشنهادهایی که همیشه درمورد او مطرح می‌شود، اطمینان داد که فعلا به چیزی جز قهرمانی با ایران درجام‌ملت‌ها توجه ندارد؛ اتفاقی که می‌تواند برای تیم‌ملی دلگرم‌کننده باشد: «شاید یک زمانی به‌عنوان گزینه اسم‌ها مطرح شود، اما مشارکت من و تاثیر من در مسیر حمایت از تیم‌ملی، بازیکنان و فدراسیون فوتبال ایران است. تلاش می‌کنم تا پروژه تیم‌ملی شکل بگیرد و بعد از هفت سال و نیم به سرانجام برسد و به هدفم که قهرمانی در جام‌ملت‌ها است، برسم.»