الان از هر زاویه‌ای که به این بازی نگاه کنیم، الدحیل شانس مطلق پیروزی و صعود است. علاوه بر آمار ویرانگری که آنها دارند، نکته مهم اینجاست که پرسپولیس در یک سال گذشته هیچ بازیکن جدیدی جذب نکرده. در واقع غیر از امید عالیشاه که از سربازی برگشت، پرسپولیس فقط ریزش داشته و نفرات کلیدی زیادی را مثل مهدی طارمی، رامین رضاییان، محسن مسلمان، وحید امیری، صادق محرمی و فرشاد احمدزاده را از دست داده است. سرخ‌ها در لیگ برتر هم با سه تساوی پیاپی امتیازات مهم زیادی را از کف دادند تا با شرایطی دشوار به جدال بزرگ دوحه برسند. در نقطه مقابل الدحیل با بازیگردان قبراق کره‌ای‌اش یعنی نام تائه‌هی و نیز یوسف العربی که آقای گل فعلی لیگ قهرمانان محسوب می‌شود، در وضعیت کاملا مطلوبی به سر می‌برد.

با این همه اتفاقا پرسپولیس تیمی است که می‌تواند این الدحیل را ببرد. یادمان باشد غیر از باخت اخیر به الریان در سوپرجام، آخرین شکست رسمی الدحیل را سال گذشته پرسپولیس برانکو در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان به این تیم تحمیل کرد. این تیم زمانی هم که با اسم لخویا و با قدرتی نزدیک به امروز در مسابقات شرکت می‌کرد، یک بار با سه گل در ورزشگاه آزادی مغلوب پرسپولیس بحران‌زده حمید درخشان شد تا سرخ‌ها به نوعی گربه سیاه حریف قطری باشند. از قضا بازی برگشت امسال هم در آزادی است و قطعا اگر پرسپولیس امشب با یک نتیجه امیدوارکننده قطر را ترک کند، در بازی برگشت به کمک هوادارانش قادر به صعود خواهد بود. بازی رفت امشب از ساعت ۲۰ به وقت تهران در دوحه برگزار خواهد شد.

دیروز نشست خبری پیش از مسابقه پرسولیس و الدحیل هم برگزار شد که برانکو بخش زیادی از آن را به تمجید از رقیب قدرتمند قطری اختصاص داد: «الدحیل را به خوبی می‌شناسیم و با آنها بازی کردیم. آنها با باخت آشنایی ندارند. مسابقات حریف را آنالیز و سعی کردیم نقاط ضعف آنها را ببینیم اما نتوانستیم نقطه ضعفی پیدا کنیم. آنها خیلی قوی هستند. بازی بسیار دشواری داریم اما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا نتیجه خوبی در زمین بگیریم.»