نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوم مرداد در جلسه علنی، قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت‌های جدی را در این قانون اعمال کردند تا با این اصلاحات دایره به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی محدودتر شود. البته قانون جدید یک تبصره هم دارد و براین اساس تنها دارندگان اجازات خاص رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا می‌توانند در صورت بازنشستگی همچنان در پست‌هایشان ادامه فعالیت داشته باشند. درفهرست بازنشسته‌ها  نام دو مدیر آشنای وزارت ورزش که یکی در بخش مردان و دیگری در بخش بانوان در سال‌های اخیر نقش تاثیرگذاری داشتند، دیده می‌شود. نفر اول که بیش از هر مدیر دیگری در سال‌های اخیر در ورزش ایران نامش شنیده می‌شود محمدرضا داورزنی است که با توجه به اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، او باید با سمتش خداحافظی کند.

داورزنی پیش از این با توجه به تبصره قانون ایثارگری و با وجود بازنشستگی در پست معاونت ورزش قهرمانی مشغول به خدمت بود اما با حذف قانون ایثارگری باید دید سلطانی‌فر چه تصمیمی درباره این معاونت حساس خواهد گرفت. نفر دوم از بین معاونان وزارت ورزش و جوانان، فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان است. درحال‌حاضر با توجه به اصلاحات اخیر قانون بازنشستگان، او نیز باید عطای خدمت در حوزه بانوان را به لقایش ببخشد. همچنین حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم که سال گذشته در زمان انتصابش دراین سمت حواشی مربوط به قانون بازنشستگی گریبانش را گرفته بود در همان مقطع زمانی و در ۷ آذر ۱۳۹۶ در مصاحبه‌ای در این باره اظهار کرد که با توجه به ایثارگری و پنج سال حضور در جبهه‌های جنگ از این قاعده مستثنی شده است. به‌نظر می‌رسد مدیرعامل موفق پرسپولیس نیز با قانون جدید شامل مدیران بازنشسته‌ای شود که باید از پست مدیریتی خود خداحافظی کنند.

محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش که نامش بیشتر از هر مدیر ورزشی دیگری برای بازنشستگی مطرح شده در این مورد به ذکر این جمله بسنده کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم او گفت: «اجازه دهید قانون ابلاغ شود. بعد از تصویب شورای نگهبان، توسط دولت قانون ابلاغ و نحوه اجرا مشخص خواهد شد و کسانی که شامل می‌شوند همه دستگاه‌ها ملزم به اجرای آن هستند و وقتی ابلاغ شد همه افراد مشمول این قانون جای خود را به جوانان می‌دهند. بحث روسای مربوطه و کسانی که در قانون ذکر شده مشخص خواهد شد.»

درهمین حال بهروز نعمتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رادیو تهران به مدیران متخلف هشدار داد در صورت کنار نرفتن به دادگاه معرفی خواهند شد. او گفت: «یکی از نگرانی‌های جامعه و جوانان فعالیت در هرم مدیریتی بود که سال‌ها است می‌خواهند در این عرصه حضور داشته باشند. نمایندگان مجلس هم تلاش کردند تا فضا برای این کار فراهم شود و خوشحالیم که این قانون تصویب شده و رضایت نسبی افراد جامعه و جوانان را در پی داشته است. ما از همه این مدیران تشکر می‌کنیم که ۳۰ سال خدمت کردند و امثال ما در کنارشان کار یاد گرفتیم اما به هرحال زمانش رسیده که عرصه را به جوان‌ترها بدهند. برخی افراد مقاومت‌هایی کرده‌اند که باید بدانند چنانچه بعد از اجرای قانون مدیر بازنشسته‌ای بخواهد بدون توجه به قانون به کارش ادامه دهد، آن وقت به دادگاه معرفی خواهد شد.»