در چنین شرایطی تمدید قرارداد کامیابی‌نیا هم به طول انجامیده بود و حتی شایعات زیادی در مورد جدایی قطعی این بازیکن به گوش می‌رسید. کمال در دو هفته گذشته در ترکیه حضور داشت و گفته می‌شد مشغول مذاکره برای پیوستن به یکی از تیم‌های این کشور است. او در این مدت جواب روشنی به تماس‌های باشگاه پرسپولیس نداده بود و همین مساله جو عمومی بسیار بدی علیه این بازیکن به‌وجود آورد. همزمان روز یکشنبه این خبر در سطحی وسیع پیچید که از نظر برانکو دیگر ضرورتی برای تمدید قرارداد با کامیابی‌نیا وجود ندارد و باشگاه نباید بیش از این با او تماس بگیرد.

همزمان حمیدرضا گرشاسبی هم در مصاحبه‌ای گفت: «ما هر کاری باید می‌کردیم، کردیم. باشگاه دیگر هیچ قدمی برنمی‌دارد و خود کامیابی‌نیا باید تصمیم بگیرد.» در چنین فضایی بود که کامیابی‌نیا خودش را به ساختمان باشگاه پرسپولیس رساند و قراردادش را تمدید کرد. نکته ویژه تمدید قرارداد هافبک دفاعی سرخ‌ها، سه‌ساله بودن آن است. کمال که در دو سال گذشته برای تمدید قراردادش حسابی معطل کرده بود، حالا پای برگه‌ای را امضا کرده که اگر سفت و سخت باشد، در دو سال آینده او را بدون چک‌وچانه سرخپوش نگه خواهد داشت. دیروز این شایعه به گوش رسید که تعلل کامیابی‌نیا در تمدید قرارداد و خشم برانکو از این بابت باعث شده او تحت فشار قرار بگیرد و برای ادامه همکاری با باشگاه زیر بار قرارداد سه‌ساله برود. در هر صورت کمال درحال‌حاضر ۳۰ساله است و انعقاد قرارداد طولانی با بازیکنی در این سن و سال، اتفاقی است که فقط در فوتبال ایران رخ می‌دهد. در اروپا بازیکنان تا قبل از ۳۰سالگی قراردادهای طولانی‌مدت می‌بندند و بعد از این سن، قرارداد آنها فصل به فصل تمدید می‌شود. در ایران اما همه چیز برعکس است!

دفاعیات یک متهم

کمال کامیابی‌نیا بعد از تمدید قراردادش مصاحبه‌ای انجام داد که نشان می‌دهد در این مدت به‌طور کامل از فضای منفی به‌وجود آمده علیه خودش آگاه بوده است. او در این مورد به خبرگزاری فارس می‌گوید:«واقعا فضای مجازی شرایط بدی را برای همه ایجاد کرده است. احساس می‌کنم خط‌دهی‌هایی وجود داشت و عده‌ای می‌خواستند به پرسپولیس هجمه وارد کنند. من یک هفته قبل می‌خواستم قراردادم را تمدید کنم اما همین هجمه‌های وحشتناک باعث شد تمدید قرارداد من عقب بیفتد. حتی در اینستاگرام دیدم که فیلمی از یک دختر بچه پخش شد که در آن به بازیکنان پرسپولیس حرف‌های عجیبی می‌زد. شما ببینید چطور در مغز یک کودک این حرف‌ها را وارد کردند که این‌گونه علیه ما حرف بزند. شاید اگر این هجمه‌ها کمتر بود فرشاد احمدزاده هم در پرسپولیس باقی می‌ماند اما او را هم اذیت کردند.»