منصور برزگر با انتقاد از کاهش بودجه کشتی از سوی کمیته ملی المپیک در آستانه بازی‌های آسیایی به خبرگزاری فارس گفت: «کمیته ملی المپیک کمترین حمایت را از پرافتخارترین ورزش کشور دارد و متاسفانه شاهد هستیم که بودجه فدراسیون کشتی نسبت به سال‌های قبل نصف شده و بیشترین بودجه از کشتی کم شده است. متاسفانه دبیرکل این کمیته خیلی راحت از تصمیم هیات اجرایی و سقف بودجه صحبت می‌کند و از کم کردن بودجه فدراسیون حمایت هم می‌کند.

در حالی‌که کشتی بیشترین مدال‌ها را در بازی‌های آسیایی و المپیک به دست آورده، مسوولان کمیته ملی المپیک به راحتی از افتخارات این رشته می‌گذرند و همان حمایت حداقلی از کشتی را نیز کاهش می‌دهند.» دارنده مدال طلای جهان در ادامه هشدار می‌دهد با این شرایط مدیران ورزش نباید از کشتی توقع مدال داشته باشند: «با این شرایط از کشتی توقع دارند که باز هم مثل همیشه مدال‌آور باشد و انتظار کسب چندین مدال طلا از آن در بازی‌های آسیایی دارند. به نظر من با این روندی که پیش می‌رود و حمایت‌های لازم از سوی مراجع ذی‌ربط از کشتی نمی‌شود، نباید دیگر انتظار افتخارآفرینی از این رشته داشته باشند. امیدوارم مسوولان هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به جای پرداخت بودجه به برخی فدراسیون‌های خاص، بودجه کشتی را کاهش ندهند.»

این تصمیم منطقی نبود

اما یک عضو دیگر شورای فنی کشتی آزاد نیز این تصمیم کمیته ملی المپیک را غیر منطقی دانست. ابراهیم جوادی به خبرگزاری مهر گفت: «اینکه تصمیمات کارشناسی‌نشده و غیرمنطقی راجع‌به بودجه کشتی در کمیته ملی المپیک گرفته می‌شود و می‌گویند سقف بودجه فدراسیون‌ها همین است، زیبنده ورزش ملی کشور نیست. کشتی بیشترین مدال را در بازی‌های المپیک و آسیایی کسب کرده و این نشان‌دهنده پتانسیل بالای این رشته در ایران است. اینکه با پرافتخارترین ورزش ایران این‌گونه برخورد شود و آن را در کنار رشته‌های دیگر که وارداتی هستند، قرار بدهند و بودجه کشتی را نسبت به المپیک ریو تا ۶۰ درصد کاهش دهند جای تاسف دارد. با نزدیکی زمان المپیک‌ها و بازی‌های آسیایی همه از کشتی انتظار مدال‌آوری دارند، اما کمترین حمایت را از این رشته ورزشی می‌کنند.»

بودجه کشتی بیش از همه است

در همین حال دبیرکل کمیته ملی المپیک دلیل کاهش بودحه کشتی نسبت به سال‌های قبل را گذاشتن سقف عنوان و تاکید کرد بودجه آنها همچنان از سایر فدراسیون‌ها بیشتر است. شاهرخ شهنازی درباره گلایه فدراسیون کشتی نسبت به کاهش بودجه کمیته ملی المپیک خود در سال ۹۷ به «ایسنا» گفت: «بودجه قابل تقسیم به فدراسیون‌ها کمتر از ۲۴ میلیارد تومان است که در هیات اجرایی برای اینکه همه فدراسیون‌ها بهره‌مند شوند سقف ۲ میلیارد تعیین شد. در غیر این صورت اعتبار چندانی برای بقیه باقی نمی‌ماند و همان‌طور که می‌دانید رقم هیچ فدراسیونی هم اکنون بیشتر از کشتی نیست. با این حال چنانچه از سایر منابع مانند اسپانسر بودجه جذب کنیم بین فدراسیون‌ها توزیع خواهیم کرد. تاکنون بیش از ۵۰ درصد به فدراسیون‌ها پرداخت شده است.» شهنازی در مورد انتخاب اسپانسر، پرچمدار و شعار کاروان نیز گفت: «برای اسپانسر درحال مذاکره هستیم. معرفی پرچمدار و شعار نیز در دست بررسی است‌.» او در مورد اعلام پاداش پای سکو نیز گفت: «پاداش پای سکو در جلسه هیات اجرایی تعیین خواهد شد.»