شفر با شنیدن این خبر خنده بلندی کرد و به کنفرانس مطبوعاتی بازگشت. تیم العین در دو بازی آخر خانگی خود ۵ پنالتی به دست آورده که رکوردی عجیب در سطح جهان محسوب می‌شود. پنالتی‌های این تیم مقابل استقلال هم محل انتقاد هواداران استقلال شد و حتی به صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم گله آنها کشیده شد. اما داور آن مسابقه هفته بعد از آن هم بازی مهمی را در لیگ قهرمانان قضاوت کرد تا مشخص شود در ای‌اف‌سی گوش کسی به اعتراضات بدهکار نیست. حالا اما واکنش شفر به اتفاقات اخیر بازی العین و پنالتی‌های گرفته‌شده برای این تیم نشان می‌دهد ذهنیتی منفی روی تیم اماراتی به‌وجود آمده است تا جایی که سرمربی استقلال بدون دیدن بازی این تیم به پنالتی‌های آن مشکوک است. جالب اینکه هواداران الهلال هم واکنشی مشابه استقلالی‌ها از خود نشان دادند و به نحوه تصمیمات داور و پنالتی‌ها معترض شدند.

سه پنالتی بحث‌برانگیز

در بازی جنجالی العین و الهلال  ابتدا محمد البریک با یک ضربه ایستگاهی در همان اوایل بازی الهلال را در خانه حریف پیش انداخت تا امید آبی‌ها برای بازگشت به تورنمنت زنده شود؛ اما در ادامه بازی و در همان نیمه نخست، اتفاقاتی افتاد که کار را برای الهلال بسیار سخت کرد. پس از دریافت گل زودهنگام، بازیکنان العین حملات پردامنه خود را روی دروازه حریف آغاز کردند و خط دفاع الهلال را تحت فشار گذاشتند. تداوم نفوذهای العینی‌ها و پرس شدید آنها، منجر به صاحب توپ شدن عمر عبدالرحمان در محوطه جریمه الهلال شد. عبدالرحمان در دقیقه ۲۵ بازی توسط مدافع الهلال سرنگون شد و داور چینی مسابقه نقطه پنالتی را نشان داد. این پنالتی پس از اعتراض فراوان مربیان و بازیکنان الهلال سرانجام توسط خود عبدالرحمان زده شد که با مهار زیبای علی الحبسی مواجه شد.

اعلام ضربه پنالتی به سود العین بار دیگر در دقیقه ۳۹ به‌دلیل خطای علی البلیهی روی عمر عبدالرحمان رخ داد. این بار هم اعتراضات الهلالی‌ها بی‌فایده بود و بالاخره مارکوس برگ توانست قفل دروازه آبی‌های ریاض را باز کند. اما این پایان کار نبود و نیمه نخست بازی حساس با یک صحنه عجیب پایان یافت؛ اعلام سومین پنالتی به سود اماراتی‌ها و این بار خطای فهد الرشیدی روی رایان الجابری. سومین پنالتی که حسابی خوان براون را روی نیمکت الهلال کلافه کرده بود، با ضربه دقیق مارکوس برگ سوئدی تبدیل به گل شد تا نسخه الهلال در همان نیمه اول پیچیده شود. بازی در نیمه دوم هم کاملا در اختیار العین بود و سوت پایان ما نینگ ضمن اعلام نتیجه ۲بریک، به معنای حذف قهرمان عربستان از لیگ قهرمانان در مرحله گروهی بود؛ اتفاقی که پس از ۱۲ سال برای نخستین بار رخ می‌داد.

باز هم داستان هشتگ

پس از پایان بازی و تثبیت فاجعه‌ای که برای الهلالی‌ها رقم خورد، هواداران این تیم به انتقاد شدید از عملکرد داور مسابقه پرداختند و اعلام ۳ پنالتی به سود حریف را عامل این باخت قلمداد کردند. آنها در فضای مجازی با به راه انداختن یک هشتگ، ما نینگ را داور ضدعربستانی خواندند. یکی از بازی‌هایی که هواداران عربستانی از ما نینگ به‌خاطر دارند، دیدار پرسپولیس و النصر عربستان است که در آن بازی این داور یک پنالتی برای پرسپولیس اعلام کرد و با گل شدن همان پنالتی، شکست تیم عربستانی محقق شد. به همین دلیل فوتبال‌دوستان عربستانی معتقدند این داور کلا میانه خوبی با تیم‌های کشور آنها ندارد و سوت‌های او همیشه به ضرر عربستان بوده است. البته قطعا پنالتی‌های اشتباهی که در دیدار یک ماه پیش العین و استقلال برای تیم اماراتی اعلام شده بود هم تاثیر بسیار زیادی روی سعودی‌ها داشته تا اشتباهات داوری را دلیل یک پیروزی خانگی برای العین بدانند.

ویدیو چک وارد می‌شود

در همین راستا دیروز کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان که ماه آینده برگزار خواهد شد، رسما تکنولوژی ویدیو چک وارد مسابقات خواهد شد. بازبینی ویدیویی صحنه‌های مشکوک داوری طرحی است که در جام جهانی روسیه هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. انتظار می‌رود استفاده از ویدیو چک حجم اشتباهات داوری در لیگ قهرمانان را کاهش بدهد و دکان تیم‌هایی مثل العین را تخته کند.