او دیدگاه بسیار جالبی در مورد قرعه ایران در جام‌جهانی دارد: «قرعه‌کشی خیلی رویایی و خوب بود. من مدت‌ها منتظر چنین روزی بودم که با چه تیم‌های در جام‌جهانی هم گروه می‌شویم. گروهی که ما در آن قرار گرفته‌ایم سخت‌ترین گروه جام‌جهانی است.» دژاگه در مورد قدرت ایران به رقبا هشدار می‌دهد: «گروه ما می‌توانست آسان‌تر باشد ولی ما آمادگی مقابله با چنین تیم‌هایی را داریم. بازی برابر پرتغال و ‌اسپانیا، بازی با ستارگان دنیا است. ما می‌خواهیم به دور دوم جام‌جهانی صعود کنیم. قطعا حریف آسانی برای پرتغال و ‌اسپانیا نخواهیم بود و مطمئنا آنها بازی راحتی برابر ما نخواهند داشت.» اشکان می‌گوید تیم ما بهتر از قبل شده و با ذکر یک مثال، از توانایی همبازیانش سخن می‌گوید: «من فکر می‌کنم که ما طی چهار سال گذشته پیشرفت زیادی کرده‌ایم. در جام‌جهانی ۲۰۱۴ در گروه سختی قرار داشتیم ولی برابر آرژانتین نشان دادیم که چه تیم خوبی هستیم. ما درحال‌حاضر از آن تیم بهتر شده‌ایم و بازیکنان زیادی هستند که در اروپا بازی می‌کنند. تیم ما انگیزه زیادی دارد. ما بدون باخت و با قدرت به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یافته‌ایم.»

تاثیر کارلوس کی‌روش در پیشرفت تیم‌ملی ایران، سوال بعد از اشکان است: «ما باید کلاه‌مان را برای کارلوس کی‌روش به نشانه احترام برداریم. کارهایی که او برای تیم‌ملی فوتبال ایران انجام داده فوق‌العاده‌ است. بازیکنان پیشرفت خیلی خوبی زیر نظر او داشتند. ما خیلی خوشحالیم که یک مربی همچون کی‌روش در تیم‌ملی فوتبال ایران حضور دارد و ما زیر نظر او کار می‌کنیم.» خبرنگار آلمانی از کاپیتان تیم‌ملی پرسیده آیا می‌توان ایران را قدرت پنهان فوتبال جهان دانست و اشکان جواب داده: «بله. حقیقتا همین‌طور است. در بازی‌های ایران ۱۰۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌روند. اگر حتی ورزشگاه بزرگ‌تر از این بود هم شاید بیشتر از این تماشاگر به ورزشگاه می‌آمد. مردم ایران عاشق فوتبال هستند. ما اخیرا در جام‌های جهانی در رده پایه پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و من امیدوارم که آنها بتوانند در آینده عملکرد خوبی در تیم‌ملی داشته باشند.»

سوال آخر آلمانی‌ها از اشکان اما خیلی جالب است و به تفاوت دیدگاه یوآخیم‌لو و کارلوس کی‌روش مربوط می‌شود. در این زمینه از دژاگه پرسیده شده: شما درحال‌حاضر بدون تیم هستید ولی کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران محسوب می‌شوید. اگر یوآخیم‌لو سرمربی بود، شما حتی به تیم‌ملی دعوت نمی‌شدید چه برسد به کاپیتانی تیم‌ملی؛ چطور با این شرایط در تیم‌ملی ایران حضور دارید؟ و اشکان هم اینطور پاسخ داده: «این نشان از اعتماد بالای کی‌روش به من دارد و من از این اعتماد او سپاسگزار هستم. متاسفانه وضعیت الان دست خودم نیست. این چیزها در فوتبال رخ می‌دهد. این اعتماد کارلوس کی‌روش به من انگیزه‌ام را دو چندان می‌کند. به همین خاطر تمام تلاشم را برای تیم‌ملی فوتبال ایران انجام خواهم داد.»