اما میزان انتقادات از او با بازیکنان دیگر قابل‌مقایسه نیست چراکه بسیاری از کارشناسان هم سطح بازی او درمیانه میدان قرمزها را پایین‌تر از دیگران می‌دانند. درواقع شاید گناه اصلی متوجه سرمربی باشد که او را بازی می‌دهد و این وسط ربیع‌خواه بی‌تقصیر است. جالب اینکه خود او هم معترف است شکل بازی‌اش ساده است و شاید تماشاگرپسند نباشد: «نمی‌دانم پشت‌پرده چیست و علاقه‌ای هم ندارم بدانم. من در تمرینات به بهترین شکل تمرین می‌کنم تا مربی از من راضی باشد. در زمین هم همان کاری را می‌کنم که مربی از من می‌خواهد. من بلد نیستم کار اضافه در زمین انجام دهم و سبک من اینطور است. گناه من چیست؟ من ساده فوتبال بازی می‌کنم و چیزی که مربی می‌خواهد را انجام می‌دهم. دنبال این هم نیستم که خودم را با حرکات اضافه و خارق‌العاده نشان دهم و هر کاری انجام می‌دهم برای موفقیت پرسپولیس است.»

شاید تند‌ترین انتقادات از این بازیکن را عادل فردوسی‌پور درحین گزارش دربی مطرح کرد که رنگ و بوی کنایه هم داشت. ربیع‌خواه با گلایه از حرف‌های عادل از تریبون تلویزیون قضاوت را به مردم سپرد: «بعد از بازی شنیدم گزارشگر بازی چه صحبت‌هایی انجام داده اما من فقط یک حرف می‌زنم و آن اینکه نه‌تنها برانکو بلکه هر مربی دیگری زمانی که بازیکنی خوب نباشد و تفکرات او را در زمین انجام ندهد او را در زمین نمی‌گذارد. مربی بازیکنی می‌خواهد که تفکراتش را در زمین پیاده کند، من هم از این موضوع مستثنی نیستم. همیشه سعی کردم هرچه برانکو می‌خواهد در زمین انجام دهم و در این بین هرکسی نظری دارد برای خودش است اما این اصلا خوب نیست که در یک تریبون عمومی صحبت‌هایی انجام شود تا نظر مردم عوض شود و به نظرم این مسائل جالب نیست. مردم ما عاقل هستند و بهترین قاضی خود مردمند. من خودم را وارد این مسائل نمی‌کنم و علاقه‌ای ندارم در این‌باره حرف بزنم چراکه نمی‌خواهم با این حرف‌ها وارد حاشیه شوم.»

بعضی هم می‌گویند اگر او به سبک و سیاق ستاره‌ها ظاهر خودش را درست می‌کرد بیشتر مورد توجه رسانه‌ها بود؛ ادعایی که خودش آن را نمی‌پذیرد: «مگر فوتبال بازی کردن به رنگ چشم و رنگ مو است؟ عملکرد یک فوتبالیست، فوتبال بازی کردنش است نه رنگ کردن مو و کارهای دیگر. شما به‌عنوان یک فوتبالیست باید برای تیم‌تان موثر باشید. اگر به رنگ مو و رنگ چشم بود که بازیگران هالیوودی مثل براد پیت، تام کروز و... بهترین فوتبالیست‌های دنیا بودند.»