۶ بازی فیکس بودید، ۴ گل زدید و شارلوا الان دوم است. تصور چنین شروعی را می‌کردید؟

از شما چه پنهان، از وضعیت خودم خیلی خوشحالم. از همان ابتدا دوست داشتم پیشرفت کنم تا آورده‌ام برای این تیم حداکثری باشد. با این حال کمی ناراحت هم هستم از اینکه در بازی‌های گذشته، گل‌های من برای تیم، پیروزی به ارمغان نیاورد. من هنوز در ابتدای کارم و آدم بسیار جاه‌طلبی هستم. این را هم می‌دانم که برای بالا بردن سطح بازی‌ام باید بیشتر از این تلاش کنم. خصوصا اینکه تیم هم خیلی جاه‌طلب است.

چطور خودتان را با لیگ بلژیک تطبیق دادید؟

قبل از هرچیز باید بگویم که سطح لیگ شما خیلی خوب است. از لحاظ تکنیکی قوی است. ولی بزرگ‌ترین تفاوتش با لیگ ایران در بخش فیزیکی است. روی این بخش اینجا خیلی بیشتر از ایران کار می‌کنیم و اساسا روی این مساله باید بیشتر خودم را تطبیق می‌دادم.

با سیستم فلیسه ماتزو هم همین‌طور؟

در هر صورت من عاشق چالش هستم و اینجا آمده‌ام که در خدمت مربی‌ام باشم. چه از من بخواهد در جلو تنها باشم، چه بخواهد در کنار یک مهاجم دیگر بازی کنم، خودم را همیشه با خواسته‌هایش تطبیق می‌دهم.

و تطبیق با محیط بلژیک چطور؟ آن هم همان‌طور پیش رفت که انتظار داشتید؟

من در یکی از بزرگ‌ترین ابرشهرهای دنیا یعنی تهران زندگی کرده‌ام که ۱۴ میلیون جمعیت دارد با ترافیکی جنون‌آور! از این لحاظ اینجا راحت‌ترم. من عادت نداشتم که رفت و آمدم به این سادگی باشد. خیلی لذت‌بخش است.

و راحت‌تر از قبل چون دیگر همسرتان هم به شما پیوسته؟

همین‌طور است. آمدن همسرم به بلژیک خیلی چیزها را عوض کرد. هرچند یکی از دوستان کودکی‌ام که ممنونش هم هستم مرا از اول همراهی کرد. ولی با رسیدن همسرم، زندگی من تغییر مهمی کرد.

با اینکه در ایران یک ستاره هستید، اما مردم عادی شما را در بلژیک نمی‌شناسند. با این تفاوت چطور می‌سازید؟

آنجا من یک وضعیت استثنایی داشتم که هم امتیاز است و هم دردسرهای خودش را دارد. ولی اینجا زندگی آرام‌تری دارم. هر چند در آنجا هم وقتی مردم درخیابان به من اظهار علاقه می‌کردند اذیت نمی‌شدم. هنوز در بلژیک کار دارم تا عابران جلوی مرا برای ابراز محبت بگیرند.  

قبل از اینکه با باشگاه قرارداد  امضا کنید چه چیزی از شارلوا می‌دانستید؟

من از طریق ایرانی‌هایی که درگذشته به اینجا آمدند با این باشگاه آشنا شدم. در ایران معمولا سعی می‌کنیم در جریان موفقیت‌های لژیونرها قرار بگیریم. دوست داریم درخشش آنها را دنبال کنیم.

اتفاقا آخرین ایرانی‌هایی که اینجا بازی کردند خاطره خوبی ازخود برای هواداران، باقی نگذاشتند. شما از این زاویه فشاری روی خود حس نکردید؟

می‌دانستم که وارد فضای سختی می‌شوم؛ ولی همان‌طور که قبلا گفتم من اهل چالش هستم. در هر صورت همیشه وقتی باشگاه عوض می‌کنید، سخت است؛ اما این بار علاوه بر آن باید کشور، فرهنگ و زبان را هم عوض می‌کردم؛ ولی من خودم را برای سخت‌تر از اینها آماده کرده بودم.

تاکنون کم باشگاه عوض نکرده‌اید. آیا قصد دارید با شارلوا ادامه دهید؟

من همیشه آرزوهای بزرگی داشته‌ام و برای همین از کشورم خارج شدم؛ ولی از این به بعد می‌خواهم در باشگاهی که هستم بزرگ شوم، بدون آنکه به فکر آینده‌ام باشم. واقعا این سوال را امروز از خودم نمی‌پرسم.

رویای کدام باشگاه‌های اروپا را در سر دارید؟

آرسنال و رئال‌مادرید.

فقط دو گل با بهترین گلزن لیگ فاصله دارید. امکان دارد آقای گلی هم جزو اهداف شما باشد؟

مشغولیت ذهنی اصلی من این است که تیم خوب بازی کند و به اهدافمان برسیم. ولی برای بردن یک بازی باید گل زد و من حداکثر سعی خودم را می‌کنم و اگر این تلاش به من شانس دریافت یک نشان فردی را هم بدهد، آن‌را یک پاداش تلقی خواهم کرد.