پیش‌ خرید نهال اصلاح شده؛ فرصت عالی توسعه باغداری

رپرتاژ آگهی: اما گاه اقدام برای خرید نهال دیرتر از موعد صورت گیرد و فرصت کاشت را از دست می‌رود. پیش‌فروش نهال راهکاری است که نگرانی در این زمینه را برطرف می‌کند و نهالستان «رویال نهال» با قیمت استثنایی پیش فروش را از تیرماه آغاز کرده‌است.

چرا «رویال نهال»؟

نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی بزرگترین تولید‌کننده و عرضه‌کننده نهال در غرب کشور واقع در میاندوآب ارومیه است. این نهالستان توانسته با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیش از ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیرمثمر را در سه دهه فعالیت خود به نقاط مختلف کشور وحتی کشورهای دیگر ارسال کند. ویژگی بارز این نهالستان، فعالیت در زمینه نهال گردو است و سالیانه انواع نهال گردو در ۵ هکتار از اراضی این نهالستان کشت داده می‌شود.

نهالستان رویال سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه‌دار و مجوزدار تولید می‌کند که برای خرید به‌موقع و اطمینان از برداشت محصول عالی می‌توان از طرح پیش فروش نهال برای خرید اقدام کرد.

تولید عمده نهال‌های میوه و حذف واسطه‌ها در رویال نهال باعث کاهش قیمت شده و در عین‌حال گواهی اصالت و ضمانت نیز صادر می‌شود. همچنین باغداران می‌توانند از مشاوره‌های رایگان کارشناسان نیز بهره‌مند شوند.

نهال بادام

 نهال بادام؛ مناسب کشت دیم

با اینکه نهال بادام جزء محصولات تجاری اروپاست اما خاستگاه آن به ایران می‌رسد. درخت بادام پاکوتاه و باردهی آن به میزان آبیاری، هرس، کوددهی و نور بستگی دارد. مقاومت بالا به کم‌‌‌آبی و خاک‌های نیمه‌شور و آهکی ویژگی‌های نهال بادام است. امکان کشت دیم دارد اما در شرایط بارندگی کم بهتر است در ماه‌های گرم آبیاری شود.

 نهالستان رویال ۵۰ گونه نهال بادام را تولید می‌کند که می‌توان با توجه به شرایط جغرافیایی و بازار هدف نسبت به خرید مناسب ‌ترین نوع اقدام کرد. نهال بادام آذر، مامایی، فرانیس، تونو، نان‌پاریل، فراستار کلون و سوپرنوا از پرفروش‌ترین نهال‌های بادام این نهالستان است.

نهال گردو

نهال گردو؛ محصول تجاری سودمند   

موفقیت در احداث باغ گردو و سوددهی در کوتاه‌‌ترین زمان ارتباط مستقیم با انتخاب نوع نهال گردو متناسب با شرایط جغرافیایی دارد. فرنور، چندلر، فرانکت، لارا، دماوند و ژنوتیپ بهترین گونه‌های گردو و از انواع زودبازده هستند که در نهالستان رویال پرورش می‌یابد.

گردو قابلیت رشد در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر را دارد اما مشورت با کارشناسان برای دستیابی به بهترین نتیجه اهمیت دارد. مناطق شمال غرب و مرکزی کشور بهترین شرایط را برای کاشت نهال گردو دارند.

نهال هلو؛ ثمردهی با انتخاب نوع مناسب

نهال هلو؛ ثمردهی با انتخاب نوع مناسب

هلو میوه محبوب تابستانی است که نژاد، اصالت و سن نهال بر میوه تاثیر خواهدداشت. بعضی از انواع هلو با سرما و بعضی با گرما سازگاری دارد که پیش از خرید نهال باید مدنظر باشد. اواخر پاییز تا اوایل بهار مناسب‌ترین فصل برای کاشت نهال هلو است. عمر مفید درخت هلو بین 8 تا 10 سال است که آبیاری منظم و رسیدگی به درخت در این زمینه تاثیر مثبتی خواهدداشت.

 معمولا درخت هلو از سال اول محصول می‌دهد. مشورت با کارشناسان خبره در زمینه آشنایی نهال هلو، روش‌های مراقبت از نهال و بهره‌برداری اقتصادی پیش از خرید نهال برای جلوگیری از ضرر کمک‌کننده است. نهالستان رویال جزء مراکزی است که مشاوره رایگان را ارائه می‌دهد و می‌توان با اطمینان یکی از 41 گونه پرورش‌یافته را انتخاب کرد.

نهال گیلاس؛ میوه‌های بیشتر با آفتاب بیشتر

نهال گیلاس از محصولات باغی مهم در دنیا و ایران است که هم‌اکنون در بیش از 40 نقطه جهان به صورت تجاری پرورش داده می‌شود. نهال گیلاس نیاز آبی بالایی دارد اما بارندگی اواخر بهار یا تابستان به محصول آسیب می‌رساند. خشکی تابستان نیز به درخت صدمه می‌زند و نیاز به آبیاری حدود چهار روز دارد. تابش روزانه 6 تا 8 ساعت نور خورشید موجب کیفیت محصول می‌شود. ریشه نهال گیلاس در خاک نرم رشد خوبی ندارد و بهترین شرایط، خاک کمی قلیایی است.

بهترین شرایط رشد درخت گیلاس، منطقه سردسیر با تایستان گرم است و از سال چهارم به باردهی اقتصادی می‌رسد. گیلاس دلارکا، هارت، بینگ، لاپینز، تکدانه مشهد و خوشه‌ای جزء گونه های پربار و زودبازده نهال گیلاس در مجموعه رویال است که مشاوران می‌‌توانند اطلاعات کافی را پیش از خرید و کاشت در اختیار باغداران قرار دهند.

نهال سیب؛ سودآور و مقاوم

نهال سیب؛ سودآور و مقاوم

نهال سیب مقاومت بهتری نسبت به دیگر میوه‌های هسته‌دار از جمله آلو و زردآلو دارد که دیرگل‌بودن علت این ویژگی است. سیب قابلیت کشت در مناطق گرمسیر و سردسیر را دارد مشروط به اینکه نهال مناسب با هر شرایط آب‌وهوایی انتخاب شود. سیب لبنان و فرانسه برای مناطق سردسیر و سیب گلاب، مشهد و گالا برای مناطق نیمه‌ گرمسیر مناسب است. معمولا نهال سیب پیونده بازدهی زودتری دارد و از سال دوم به بار می‌نشیند. البته برای باردهی اقتصادی باید تا سال پنجم صبر کرد.

میران آبیاری در رشد نهال سیب و ثمردهی تاثیر دارد و آبیاری قطره‌ای بهترین روش محسوب می‌شود.

سیب یکی از انواع سودآور برای احداث باغ است که انتخاب نوع متناسب با خاک و شرایط دمایی در ثمردهی تاثیر مستقیم دارد. 31 گونه سیب در نهالستان رویال تولید می‌شود که مشاوره با کارشناسان برای بهترین نوع راهکار منطقی خواهدبود.  

نهال گلابی اصلاح شده و پیوند خورده

انتخاب نوع نهال گلابی متناسب با شرایط جوی بسیار اهمیت دارد زیرا انواع زودگل نسبت به سرمای بهاره مقاوم نیستند و برای کاشت در مناطق نیمه سردسیر،سردسیر و معتدل مناسب است. در مناطق سردسیر باید انواع دیرگل را انتخاب کرد.

خرید نهال گلابی از نهالستان‌هایی مانند رویال که نهال‌های شناسنامه‌دار پرورش می‌دهند مطمئن‌ترین روش است. کارشناسان این مرکز می‌توانند از 26 گونه  بهترین نمونه را معرفی کنند.

نهال گلابی مراقبت شبیه سیب دارد اما در برابر سرما آسیب‌پذیرتر است. نور کافی لازمه رشد مطلوب نهال است اما گرمای زیاد به نهال آسیب می‌رساند. آبیاری منظم هفتگی به‌خصوص طی سال اول ضروری است اما خاک نباید رطوبت بالایی داشته‌باشد.

نهال شلیل؛ نامناسب برای مناطق گرمسیر

نهال شلیل؛ نامناسب برای مناطق گرمسیر

نهال شلیل در مناطق گرمسیر رشد مطلوبی ندارد و نواحی سردسیر و نیمه سردسیر بهترین شرایط جغرافیایی برای پرورش این میوه است. خرید نهال شلیل از نهالستان‌های معتبر روش مطمئن است زیرا نهال‌های سالم با ریشه‌های پر و تازه و بدون پوسیدگی و قارچ ارائه می‌شود. رفعتی، سان‌گلد، شمس، کیوتا و مغان انواع زودبازده هستند که برای مقاصد تجاری ایده‌آل خواهندبود.

شلیل را باید میوه بومی چین دانست که به‌تدریج پرورش آن در یونان، ایران و رم رواج یافت اما مرغوب‌ترین نوع شلیل در ایران کشت می‌شود.

خاک غنی‌شده، نور کافی و آبیاری نهال شلیل در رشد و میوه‌دهی تاثیر جدی دارد و به‌خصوص در فصول بهار و تابستان نیاز به آبیاری کافی و منظم دارد و آبیاری قطره‌ای بهترین روش خواهدبود. کارشناسان نهالستان رویال می‌توانند بهترین نوع نهال شلیل از 17 گونه پرورش‌یافته و روش‌های رسیدگی به نهال را ارائه نمایند.

فرصت استثنایی پیش خرید «رویال نهال» را از دست ندهید

فرصت استثنایی پیش خرید «رویال نهال» را از دست ندهید

متاسفانه بعضی از باغداران مجذوب قیمت پایین نهال بعضی از نهالستان‌ها می‌شوند که ثمره‌ای جز از دست‌رفتن سرمایه نیست. تولید عمده نهال‌های باکیفیت گردو در نهالستان رویال باعث شده قیمت مقرون‌به‌صرفه داشته و سرمایه‌گذاری مطمئن را رقم بزند.

برای این منظور می‌توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید. مشاوره از ساعت 8 تا 20 تماس حاصل فرمائید و نسبت به پیش ‌خرید انواع نهال های مثمر و غیرمثمر اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال به سایت ROYALNAHAL.COM مراجعه نمایید.

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.