هنگام شست و شو این محصول حتما توجه باشید که پارچه مخمل را زیر و رو کنید تا آسیبی به آن نرسد همین طور باید بدانید که این جنس نباید بعد از شستن اتو شود و ممکن است به الیاف آن آسیب برسد برای این کار بهتر است یک پارچه ضخیمی را روی آن بیاندازید تا بر اثر حرارت، کیفیت خودش را از دست ندهد.

معمولا این محصولات دارای برچسب هایی هستند که روش نگهداری روی آن ها نوشته شده است بهتر است قبل از شست و شو آن را مطالعه کنید.

یکی از بهترین پارچه هایی که می توان برای روتختی مخمل ترک می باشد که از انواع متفاوتی در بازار موجود می باشد. یکی از انواع آن به صورت بافت ابریشمی می باشد که دارای طرح براقی است و هنگام لمس شدن با بدن احساس رطوبت دست می دهد.

شاید بسیاری از مردم در این باور باشند که این محصول فقط به صورت ساده تولید شده است اما این گونه نیست بلکه این جنس از پارچه ها به جز نوع ساده آن از نوع طرح دار نیز موجود می باشد. از طرح های دیگر آن که بسیار مشاهده کرده اید شکلی به صورت چروک دارد که این طرح توسط دستگاه هایی مخصوص انجام می پذیرد.

همچنین یکی از پر طرفدار ترین این مخصول مخمل برجسته است که توسط دستگاه های پرس مخصوص این طرح ها را روی آن ایجاد می کنند.

روتختی چهل تکه مخمل

معمولا روتختی های چهل تکه از جنس مخمل دارای اجزای بیشتری هستند که ممکن است حتی برخی از آن ها مورد استفاده نیز قرار نگیرند. رو بالشتی یکی از اجزای مهم هر سرویس خوابی می باشد که عموما یک یا چند عدد از این محصول داخل هر سرویس خوابی قرار می گیرد.

شما باید در خرید آن ها دقت کافی را داشته باشید زیرا روبالشتی ها به دلیل قرار گرفتن سر به مدت زیاد بر روی آن ها بیشتر شسته می شود از همین رو باید از جنس خوبی برخوردار باشند تا به راحتی خراب نشوند. برای اینکه شروع به اموزش دیدن دوخت یک روتختی چهل تکه مخمل کنید ابتدا باید یک چرخ خیاطی متناسب با انجام این کار تهیه کنید.

روتختی چهل تکه

پس از تهیه یک چرخ خیاطی می توانید به آموزش دوخت روتختی چهل تکه مخمل بپردازید. یک روتختی از اجزای مختلفی تشکیل می شود و تعداد متفاوتی دارد به عنوان مثال روتختی های چهل تیکه ای که با پارچه مخمل تولید می شوند.

اجزای روتختی ها عبارت اند از: ملحفه تشک، کاور لحاف، روبالشتی، لحاف، ملحفه رو انداز و روکوسنی.

از ملحفه های رو انداز معمولا در فصول گرم سال که امکان استفاده از لحاف نیست استفاده می شود این رواندازها تماما دور دوزی شده اند و برخی از آن ها طرح دار نیز هستند.

خرید روتختی مخمل ساده

شما می توانید در هنگام خرید روتختی مخمل ساده با پرداخت پول بیشتر یک محصول بسیار با کیفیت خریداری نمایید؛ این محصولات به دلیل جنس پارچه ی خوبی که دارند با چندین بار شستشو تغییر رنگ نداده و همانند حالت اولیه خود باقی می ماند.

این امر در هنگام خرید بسیار مهم می باشد زیرا رو تختی از جمله لوازمی است که شستشوی آن در طول استفاده بسیار زیاد می باشد بنابراین جنس دوخت و پارچه ی استفاده شده در آن بسیار حائز اهمیت بوده است.

رو تختی جز لوازمی است که پس از انتخاب کل لوازم اتاق خواب باید تهیه شود زیرا با هر کدام از وسیله هایی که در اتاق خواب وجود دارد باید همخوانی داشته باشد؛ اگر رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب شما سرد است، سعی کنید از نمونه رو تختی با رنگ گرم تهیه فرمایید.

اگر رنگ کاغذ دیواری گرم بوده و از طرح های شلوغ برخوردار می باشد سعی نمایید از روتختی با طرح ساده و خنثی استفاده کنید که فضای اتاقتان از یک تناسب برخوردار شود.

رو تختی مخمل

اگر خرید یک روتختی مخمل ساده ارزان را در سر دارید، به شما پیشنهاد می دهیم این کار را انجام ندهید زیرا بر خلاف تصورتان که یک خرید اقتصادی انجام داده اید است؛ این محصولات در طول مدت زمان بسیار کم کیفیت خود را از دست داده و قابلیت استفاده ندارد.

اگر کمی بیشتر هزینه کنید متوجه تفاوت کیفیت محصولات خواهید شد؛ نمونه هایی با پارچه های ترک در داخل کشور تولید شده است که دارای کیفیت بسیار بالا هم از نظر دوخت و هم از نظر جنس و طرح می باشد.

سعی کنید هنگام خرید این محصولات به سایز سرویس خوابتان توجه نمایید و تختی متناسب با آن را خریداری کنید؛ اگر روتختی خریداری شده جذاب باشد اما حس راحتی نداشته باشد، هیچگونه ارزشی نخواهد داشت.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.