قیمت ورق روغنی در  1401

ورق روغنی 

ورق های فولادی به طور کلی ,  به دو دسته ورق نورد سرد و نورد گرم تقسیم میشوند. نام روغنی که برای این محصول انتخاب شده است به جهت آن می باشد که ظاهر این ورق فولادی براق بوده و همین امر سبب شده است که در تولید محصولاتی مانند تجهیزات اداری, لوازم خانگی و خودروسازی و .... بکار برود. پایه اصلی و اولیه تولید ورق روغنی, ورق نورد گرم یا همان ورق سیاه می باشد که طی فرآیندهای مختلف به ورق روغنی تبدیل میشود.

ورق روغنی موجود در بازار دارای عرض استاندارد ۱۰۰ الی ۱۲۵ سانتی متر و ضخامت های ۰.۳ میلیمتر الی ۴ میلیمتر می باشد.

• ورق روغنی st۱۲

اصطلاح بکار رفته برای این محصول ورق کششی می باشد که در صنایع ساختمانی و صنعتی بکار میرود.

• ورق روغنی st۱۳

به این نوع ورق نیمه کشی و یا نیمه کشسانی گفته میشود.از ورق روغنی ST۱۳ جهت پرسکاری استفاده میشود.

• ورق روغنی st۱۴

این ورق ها قابلیت جوش داشته و به ورق فوق کششی معروف هستند.

جهت محاسبه ی وزن ورق فولادی میتوایند از فرمول زیر استفاده نمایید :

وزن = طول * عرض * ضخامت * چگالی آهن

استاندارد های ورق سرد

استاندارهای ورق سرد که در قیمت ورق روغنی در بورس تاثیر گذار می باشد به این صورت می باشد, بورس کالا ورق روغنی مطابق با استانداردهای DIN EN ۱۰۱۳۰، ۱۰۲۰۹ و DIN ۱۶۲۳  را ارائه می دهد که ورق روغنی فولاد مبارکه نیز از این استاندارد پیروی میکند.

ورق سرد برای شکل دهی سرد بسیار عالی است. گریدها بر اساس حداکثر استحکام تسلیم مجاز طبقه بندی می شوند و می توان آنها را به شرح زیر تقسیم کرد.

DC۰۱ – از این درجه می توان برای فرم دهی ساده استفاده کرد، به عنوان مثال از خمکاری، مهره کاری و کشش استفاده می شود. معادل ورق روغنی ST12

DC۰۳ – این گرید برای شکل دهی نیازمندی هایی مانند کشش عمیق و پروفیل های دشوار مناسب است. معادل ورق سرد ST13

DC۰۴ – این کیفیت برای نیازهای تغییر شکل بالا مناسب است. معادل ورق روغنی ST14

DC۰۵ – این درجه حرارتی برای نیازهای شکل دهی بالاتر مناسب است.

DC۰۶ – این کیفیت کشش عمیق ویژه برای بالاترین نیازهای تغییر شکل مناسب است. معادل ورق سرد ST15

DC۰۷ – این کیفیت کشش فوق العاده عمیق برای نیازهای تغییر شکل شدید مناسب است.

پرشین آیرون

قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی با توجه به نوسانات موجود در بازار دارای تغییرات بسیاری می باشد. ضخامت ورق روغنی دارای بیشترین تنوع در بین ورق های فولادی را دارد و همین موضوع  باعث شده. قیمت این نوع ورق دارای تنوع فرآوان باشد. جهت تسریع بخشیدن به فرآیند دریافت قیمت می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

این مجموعه ورق های فولادی را به صورت رول ( ظرفیت- تک رول ) – ابعادی (شیت) و رشته بر شده، در ضخامت و تناژ مورد نیاز مشتریان محترم عرضه میکند. جهت کسب اطلاع از قیمت ورق سرد با ما در تماس باشید.

عوامل موثر بر قیمت ورق روغنی

نسبت عرضه و تقاضا در بازار _ قیمت معامله شده ورق در بورس کالا (در انتهای صفحه نامه شرایط خرید انواع ورق فولادی در بورس کالا را مشاهده خواهید کرد) _ تاثیر نرخ دلار بر قیمت انواع آهن آلات _ قیمت جهانی ورق از عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری می باشند.

در نگاه کلان میتوان گفت قیمت ورق روغنی در بورس کالا بر مبنای قیمت گذاری کارخانه می باشد که این قیمت گذاری نیز بستگی به قیمت ورق سیاه در بورس کالا دارد !

یکی از کارخانجات حائز اهمیت که به نوعی تعیین کننده قیمت در بازار می باشد کارخانه فولاد مبارکه است که محصول ورق روغنی فولاد مبارکه یکی از بهترین محصولات تولیدی این مجموعه می باشد.

ورق سیاه یکی از مهمترین بازیگردانان قیمت در بازار بورس فلزات جهانی می باشد. تغییرات  قیمت ورق گالوانیزه و روغنی در بورس کالا به دو عامل مهم میزان عرضه و تقاضا ورق سیاه بستگی دارد که باعث میشود به صورت ساعتی و لحظه ای تغییر کند.

کارخانه های تولیدکننده ورق روغنی

1_ قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه: این کارخانه با حجم بالای تولید و ارایه ورق در بورس. یکی از کارخانه های تامین ورق روغنی و دیگر ورق های فولادی می باشد.

2_ قیمت ورق روغنی فولاد غرب: کارخانه فولاد غرب قیمت محصولات خود را نصبت به اجرت کشش ورق و قیمت ورق سیاه تایین میکند. در سالهای اخیر این کارخانه یکی از بزرگترین تولید کنندگان ورق سرد در ایران می باشد.

ورق روغنی SSCS از تولیدات این واحد تولیدی است.

3_ قیمت ورق سرد هفت الماس: این کارخانه یکی دیگر از تولید کنندگان ورق سرد و ورق گالوانیزه در ایران می باشد که قیمت پایین تری نصبت به دیگر کارخانه ها دارد

روش های روغن کاری ورق روغنی

• روش پاشش مستقیم

در این روش غلظت روغن بالا می باشد و مستقیم بر روی ورق پاشیده میشود.

• روش پاشش مداربسته

در این روش غلظت روغن کمتر می باشد و کارایی آن در کنار روغن کاری , خنک کردن می باشد.

مزایای روغن کاری ورق روغنی

فشار نورد روی ورق را کاهش میدهد

سطح ورق را به سطحی صاف تبدیل میکند

ایجاد اصطحکاک غلتک و ورق را کم می کند.

مانع از خوردگی و زنگ زدگی ورق می شود و مقاومت را افزایش میدهد.

میزان دمای ورق روغنی و غلتک را کاهش میدهد.

بازرگانی پرشین آیرون تولید کننده و صادر کننده لوله و پروفیل و همچنین تامین کننده ورق های فولادی اعم از ورق روغنی, ورق سیاه و ورق گالوانیزه و … می باشد. این مجموعه جهت اعتماد بیشتر مشتریان خود ابتدا مفتخر به کسب نماد اعتماد الکترونیک از سازمان  توسعه تجارت الکترونیک  گردیده است و در راستای حمایت از تولید کنندگان ورق فولادی خود را به قیمت درب کارخانه، قیمت گذاری میکند. این مجموعه جهت کاهش هزینه های حمل و نقل، محصولات خود را با قیمت مناسب و  زیر قیمت باربری مصوب تهران برای خریدارن محترم حمل میکند.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.