استعلام و خرید بیمه ماشین در سریع ترین زمان- زمستان 1400

 امیدواریم پاسختان به این سؤال منفی باشد، اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه داشته باشیم، احتمالاً بسیاری از شما چنین تجربه را داشته‌اید! معمولاً اگر دارایی‌های‌تان آسیب ببینند، تا حدود زیادی امکان جبران آن وجود دارد، مگر آنکه این خسارت هزینه زیادی روی دستتان بگذارد.

هیچ‌کدام از این موراد به اندازه خسارت وارد کردن به یک انسان نمی‌تواند مهم و حیاتی باشد. چه این فرد خودتان باشید و چه این شما باشید که ناخواسته به دیگری ضرری وارد می‌کنید. اینجاست که بیش از هر زمانی اهمیت بیمه شخص ثالث را درک می‌کنید و با عمق جانتان متوجه لزوم تهیه آن می‌شوید.

در هر صورت، اگر اینجا هستید تا این بیمه را بیشتر بشناسید، باید به شما تبریک گفت؛ چرا که به فکر اتفاقات احتمالی هستید و برای آینده تان ارزش قائل هستید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا همه آنچه باید درباره این بیمه و راهکارهای استعلام‌گیری آن بدانید، در اختیارتان بگذاریم:

بیمه شخص ثالث اصلاً چیست؟ 

پیش از هر چیز بیایید  بدانیم بیمه شخص ثالث چیست و چرا تا این اندازه اهمیت دارد؟ فرض کنید در حال رانندگی با خودرو و یا موتور هستید و به فردی آسیب و خسارت وارد می‌کنید و بعد از بررسی‌های انجام شده توسط پلیس، شما مقصر شناخته می‌شوید (البته امیدواریم هرگز چنین چیزی را تجربه نکنید.) در چنین شرایطی شما ملزم هستید تا خسارتی که به آن فرد وارد کرده‌اید را جبران کنید.

با توجه به آنکه هزینه‌ها آسیب رساندن به فردی بسیار بالا است، داشتن پشتوانه ای که بتواند در این شرایط سخت به شما کمک کند، می‌تواند دلگرمی باشد و دیگر دغدغه‌ای برای هزینه‌های آن نداشته باشید. بیمه شخص ثالث دقیقاً همان پشتوانه‌ای است که در این زمان‌ها به شما کمک می‌کند. خوب است بدانید در نام این بیمه، منظور از شخص ثالث، راننده مقصر نیست و برای جبران خسارت‌های جانی او، بیمه حوادث او به همراه بیمه شخص ثالث ارائه می‌شود و دیگر نگرانی باقی نمی‌ماند.

اکنون که با این بیمه آشنایی دارید، ممکن است با خودتان بگویید به کمک بیمه حوادث هم می‌توانید هزینه‌ها را پوشش دهید. در پاسخ باید بگوییم بیمه حوادث تنها خسارت‌های جانی مانند فوت، نقص عضو، هزینه‌های درمانی و .... راننده را می‌تواند جبران کند و در برابر خسارت‌های مالی دیگران، هیچگونه مسئولیتی ندارد!

بیمه شخص ثالث

آب دستتان است زمین بگذارید و به فکر خرید بیمه شخص ثالث باشید! 

و اما ممکن است با خودتان بگویید تاکنون در چنین شرایطی قرار نگرفته‌اید و بعد از این هم، نیازی به این نوع از بیممه نخواهید داشت. در پاسخ باید همان جمله معروف را بگوییم که حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند و باید پیش از رخ دادن آن به فکر باشید.

تمام افرادی که چنین حادثه ای برایشان رخ داده‌است، پیش از وقوع آن نمی‌دانستند قرار است چنین چیزی شود. پس جزو آن دسته از افرادی باشید که در این زمان، پشتوانه دارند و نیازی نیست به تنهایی هزینه‌های این خسارت را به دوش بکشند. 

از آنجایی که در این نوع بیمه با خسارت به افراد سروکار داریم، اهمیت بسیار زیادی دارد و مطابق قانون، شما باید برای وسیله نقلیه‌تان چنین بیمه ای داشته باشید؛ در غیر این صورت، این شما هستید که ضررهای جبران ناپذیری به شما وارد می‌شود. به همین دلیل است که می‌گوییم اگر تا به حال اقدام نکرده‌اید، همین حالا بعد از خواندن این مطلب به فکر خرید بیمه شخص ثالث باشید.

بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد؟ 

یکی  از مهمترین سوالاتی که همواره درباره این بیمه پرسیده می‌شود آن است که موارد تحت پوشش آن کدام هستند؟ به صورت کلی، از آنجایی که این بیمه یکی از واجب‌ترین و البته محبوب‌ترین بیمه‌ها است، هم شما را در شرایط خسارت‌های مالی و هم خسارت‌های جانی پوشش می‌دهد. از جمله مواردی که در زمان ضررهای جانی می‌تواند پشتوانه ای برای شما باشد می‌توان به غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمانی افراد آسیب‌دیده در حوادث رانندگی و ... اشاره کرد. همچنین مواردی مانند خسارت‌های وارد شده به خودرو افراد و یا ضررهایی که به اموال دیگران وارد شده‌است، در دسته پوشش این بیمه برای ضررهای مالی قرار می‌گیرد.

شرکت‌های بیمه، چقدر از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند؟ 

یکی از مهمترین نکات دیگری که باید درباره بیمه شخص ثالث بدانید آن است که بیمه‌ها چه میزان از هزینه‌های واردشده را پرداخت می‌کنند؟ 

اگر بگوییم بدترین شرایطی که می‌تواند پیش بیاید را تصور کنید، مطمئناً به یاد خسارت‌های جانی خواهید افتاد. سقف پرداخت هزینه‌های این نوع بیمه هم براساس خسارت‌های جانی و آن هم در ماه حرام تعیین می‌شود. اگر همین حالا که در حال خواندن این مطلب هستید، در سال 1400 هستیم، دیه در ماه‌های عادی 480 میلیون تومان و در ماه‌های حرام 640 میلیون تومان است. با وجود این اعداد و ارقام، حداقل پوششی هم که توسط بیمه مرکزی ارائه شده‌است، چیزی در حدود 16 میلیون تومان است.

مطمئناً، هر کدام از شرکت‌های بیمه براساس سیاست‌های کاری خودشان، مبلغی را تعیین می‌کنند و به شما اعلام می‌کنند و این شما هستید که با بررسی شرایط مختلف هرکدام، انتخاب می‌کنید که از کدام شرکت بیمه، بیمه شخص ثالث مورد نظرتان را تهیه کنید. به عنوان مثال در بسیاری از شرکت‌های بیمه، پوشش مالی آنها 80 میلیون تومان است و در برخی دیگر مانند بیمه شخص ثالث در شرکت بیمه ایران، در شرایطی خاص حتی تا 320 میلیون تومان هم می‌تواند باشد. از این رو، مطمئناً این عدد برای شما هم چشمگیر است و می‌تواند پشتوانه بسیار قوی برایتان باشد.

نرخ قیمت

نرخ قیمت بیمه شخص ثالث چقدر است؟ 

حالا به ازای خرید بیمه شخص ثالث شما چه هزینه‌ای باید بپردازید؟ 

پیش از هر چیز بهتر است بگوییم مبلغی که برای خرید بیمه شخص ثالث می‌پردازید، هزینه نیست؛ بلکه سرمایه‌گذاری برای آینده تان است! با این وجود، این مبلغی که برای خرید این بیمه می‌پردازید متناسب با شرکت انتخابی‌تان می‌توانید متفاوت باشد و عواملی مانند داشتن تخفیف عدم خسارت، تخفیف شرکت بیمه، مدت اعتبار بیمه نامه، سال ساخت و عمر خودرو و ... همه و همه می‌توانند مؤثر باشند. 

چطور در کوتاهترین زمان، استعلام بیمه شخص ثالث را بگیریم؟ 

اگر به فکر خرید هستید و می‌خواهید پشتوانه‌ای قوی برای آینده‌تان ایجاد کنید، مطمئناً خواهان بررسی شرکت‌های مختلف ارائه دهنده این بیمه و مقایسه قمیت‌ها هستید. بنابراین، در گذشته برای اطلاع از این موضوع نیاز بود به نمایندگی‌های هر کدام مراجعه کنید و سوالات‌تان را از آنها بپرسید و زمان زیادی را صرف کنید. در واقع این یکی از انواع روش‌های استعلام وضعیت بیمه نامه بود.

این در حالی است که وب سایت ازکی، با ساده‌ترین روش ممکن، این امکان را برایتان به وجود آورده‌است تا در کوتاهترین زمان ممکن به صورت اینترنتی، بدون نیاز به صرف زمان زیاد به راحتی همه آنچه باید از استعلام بیمه شخص ثالث خودروی مورد نظرتان بدانید، در اختیارتان می‌گذارد. شما با بررسی تمام موارد، شرکت مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید و در نهایت، این بیمه را خریداری می‌کنید و آرامش زیادی به آینده‌تان هدیه می‌دهید. 

بهترین بیمه شخص ثالث کدام است و چطور آن را بخرم؟ 

اگر بخواهید بدانید بهترین شرکت برای خرید این بیمه کدام است و بهترین قیمت را با خدمات خوب به شما ارائه می‌دهد، در پاسخ باید بگوییم باز هم همه چیز به شما بستگی دارد. در واقع این شما هستید که تعیین می‌کنید متناسب با شرایط‌تان، خواسته‌هایتان و میزان مبلغی که می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث بپردازید، کدام شرکت برای شما بهترین تعریف می‌شود. 

در هر صورت، فرقی نمی‌کند که شرکت انتخابی‌تان کدام است، ازکی با امکانات فوق‌العاده ای که برای خرید بیمه برایتان فراهم کرده‌است، این مسیر را بیش از هر زمانی آسان کرده‌است. 

برای خرید این بیمه از وب سایت ازکی تنها کافی است مشخصات خودرویتان را وارد کنید. در مرحله بعدی اطلاعات تمامی برترین شرکت‌های بیمه متناسب با شرایط خودرو خودتان در اختیارتان قرار می‌گیرد و براساس نیازهایتان یکی از آنها را انتخاب می‌کنید. در قدم بعدی، به راحتی بیمه نامه‌تان را می‌توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید. بعد از طی کردن همه این مراحل، بیمه نامه برای شما صادر می‌شود و در کوتاهترین زمان ممکن به صورت کاملاً رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال می‌شود و آن را تحویل می‌گیرید. 

همچنین شما به راحتی می‌توانید در وب‌سایت ازکی، استعلام بیمه بدنه و استعلام وضعیت بیمه‌نامه بگیرید. چه چیزی بهتر از این؟ ازکی تجربه لذت بخشی و مطمئنی از خرید بیمه را برای شما رقم می‌زند. 

ازکی را بیشتر بشناسید ... 

معمولاً خرید بیمه، روند پیچیده و سختی دارد و احتمالاً تا به حال، تجربه رضایت بخشی از این روند نداشته‌اید! ازکی دات کام این روند را برایتان آسان کرده‌است و دانش کافی در این باره در اختیارتان می‌گذارد. 

در نظر داشته باشید، ازکی شرکت بیمه نیست و تنها راهکاری است که برترین شرکت‌های بیمه را به شما معرفی کند، روند خریدتان را تسهیل کند و به شما امکان مقایسه بدهد و همه آنچه باید پیش از خرید بدانید، به صورت رایگان در اختیارتان بگذارد. 

همچنین تیم ازکی به صورت 24 ساعته، پاسخگوی سوالات شما هستند و دیگر هیچ بهانه ای برای عدم خرید بیمه و تضمین آینده تان، باقی نمی‌ماند. 

سخن آخر 

در این مطلب سعی کردیم به شما بگوییم بیمه شخص ثالث بیش از آن چیزی که فکر می‌کنید، مهم است و به گونه‌ای به شما کمک کنیم تا خرید آن را تعویق نیندازید. همچنین شما را با آسان‌ترین شیوه استعلام و مقایسه شرایط بهترین شرکت‌های بیمه ایران را معرفی کردیم. سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای از خرید بیمه شخص ثالث دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.