همانطور که در جریان هستید هر محصول پیش از آنکه به فروش برسد باید مراحلی را طی کند تا در پروسه فروش دچار مشکل نشود، در این مقاله می خواهیم خط تولید و مراحل بسته بندی تنباکو را به اختصار توضیح دهیم.

هر خط تولید از چند بخش مختلف تشکیل می شود، این موضوع برای خط تولید تنباکو هم نیز صدق می کند. در مرحله اول باید برگ های تازه تنباکو رو خریداری کرده و آن ها را وارد دستگاه خشک کن یا به اصطلاح میکسر خشک کن قرار داد تا محصول خشک شود که این مرحله دوم از کار است. مرحله سوم  پس از خشک شدن تنباکو باید آن را در محلول مواد و آب قرار داد تا به صورت کامل خیس شود.

درمرحله چهارم باید بعد از خیساندن، آن را داخل مخزن میکسر قرار داده تا به شکل خمیر مانند در بیاید پس از آن وارد مرحله پنجم میشویم در این مرحله خمیر تنباکو معسل به وسیله دستگاه اکسترودر در اوزان مختلف برش خورده و پس از برش وارد دستگاه بسته بندی و محصول درون سلفون های تنباکو قرار می گیرد. در آخر محصول ما آماده ارسال به دست مصرف کنندگان می باشد. 

اجزای مختلف خط تولید و بسته بندی تنباکو

کارکردن دستگاه تنباکو بستگی به اجزای آن دارد . خط تولید تنباکو داری بخش و اجزاهای مختلفی می باشد که ما در ادامه به آن ها می پردازیم :

ماشین بلندر یا همان مخلوط کن: که از جنس استیل ضد زنگ بوده خمیر تنباکو را هم می زند.

دستگاه افشانه : که دارای یک پمپ سانتریفیوژی است و قیفی بر روی آن قرار دارد که باعث پمپ کردن مایع به مخلوط کن می شود.

مخلوط کن دو جداره : که از جنس استیل ضد زنگ است . این استیل های ضد زنگ با قطرهای متفاوت وجود دارند و عمل میکس مواد با تنباکو را بر عهده دارند .

دستگاه افشانه بخار: در حالی که دستگاه مشغول ورز دادن خمیر تنباکو است عمل افشانه کردن بخار را نیز انجام می دهد. 

دستگاه پرکن تنباکو : این دستگاه وظیفه دارد که خمیر تنباکو معسل را به وزن های مختلف برش داده و آن را به صورت دوخت دوطرفه بسته بندی کند.

نوار نقاله : که اجازه آن را می دهد محصول آماده شده به قسمت دیگر خط تولید انتقال پیدا کند.

دستگاه لیبل زن : که وظیفه چاپ و اطلاعات روی بسته را دارد.

مزیت ساخت دستگاه پرکن تنباکو به صورت افقی:

دستگاه بسته بندی تنباکو در دو مدل افقی و عمودی ساخته می شود. معمولا این سوال برای خریداران دستگاه پیش می آید که کدام مدل از دستگاه بهتر است، به صورت خلاصه می توان گفت که دستگاه پرکن تنباکو به صورت افقی به مراتب بهتر از دستگاه عمودی است زیرا شیره محصول به جای دوخت آن پس نمی دهد و بسته بندی با کیفیتی ارائه می شود.

ویژگی های دستگاه بسته بندی تنباکو :

• دستگاه دارای صفحه plc می باشد که جهت تنظیمات توسط اپراتور کاربرد دارد.

• دستگاه دارای شمارشگر مجهز می باشد.

• یکی دیگر از مزیت های این دستگاه کار با سلفون های حرارتی و چسبی است.

• دستگاه مناسب بسته بندی انواع تنباکو شیره دار و بدون شیره است.

• دستگاه بدون دخالت دست کار میکند 

• دارای پر کن اتوماتیک.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت عدیلی پک در ارتباط باشید.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند