وحید شکوری، مدیر بازار پرداز یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید و وارد کننده تلفن همراه در ایران که درحال حاضر با برند جی‌‎پلاس همکاری می‌کند، نخستین فردی بوده که دکترای مدیریت حرفه‌ای در کسب و کار DBA را کسب کرده است.

وی که نویسنده کتاب «از همین الان شروع کن ۱ و ۲» با محتوای آموزشی و انگیزشی است؛ کتابی که با استقبال عمومی خوبی روبرو شده، فعالیت حرفه‌ای خود در این زمینه را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده، جزو قدیمی‌ترین و پرافتخارترین نفرات در صنعت تلفن همراه در زمینه فروش و بازاریابی در ایران است. 

این مدیر جوان و نویسنده، با اشاره به این موضوع که برای پیروزی دو اصل وجود دارد، گفت:

اول مدیران می‌بایست در مورد توسعه اطلاعات عمومی فردی تفکر بیشتری کرده و دوم اینکه خود را با تغییرات همراه و به‌موقع دانش خود را به‌روز کند.

شاخص سلامت بین مدیران کاهش یافته است

وی با بیان اینکه مبحث سلامت، مساله مهمی است که در جمع مدیران کشور توجهی به آن نمی‌شود، افزود: با توجه به تحولات پر شتاب در حوزه‌های اجتماعی، فناوری، دیجیتال و قانون‌گذاری، بار اضطراب و استرس بر دوش مدیران دوچندان شده و این موضوع، شاخص سلامت را در وجود آنها کاهش داده است.

شکاف عمیق میان تحول سلامت و آستانه تحمل مدیران

این مدیر بازارپرداز ادامه داد: مدیریت کردن سرعت تغییرات و مشکلاتی که به‌صورت روزانه به‌وجود می‌آید، منجر به ایجاد شکافی عمیق میان تحول سلامت و آستانه تحمل مدیران و کارآفرین‌ها می‌شود؛ این شکاف بقای شرکت‌ها را به خطر انداخته و افراد را از پا درمی‌آورد.

چگونگی خطور ایده‌های ناب‌ به ذهن‌ افراد

به گفته وی، هر قدر ارتباطات اثرگذارتر و در کنار آن مهارت‌ها و ظرفیت‌ها بیشتر باشد، ایده‌های ناب‌تری به ذهن‌ افراد خطور می‌کند و موفقیت و ثروت آنها نیز افزایش می‌یابد.

ثروت هرگز تصادفی به وجود نمی‌آید

شکوری با یادآوری اینکه ثروت هرگز تصادفی به وجود نمی‌آید، یادآور شد: هر قدر که اطلاعات و مهارت‌های شما بیشتر باشد، مسلما ارتباطات‌تان نیز افزایش می‌یابد و مجموعه این عوامل منجر به موفقیت و جذب ثروت می‌شود. برعکس این مساله نیز صادق است؛ یعنی هر چقدر که افراد کمتری را بشناسیم و با تعداد محدودتری از افراد معاشرت کنیم، منزوی‌تر خواهیم بود و مهارت‌های کمتری به دست می‌آوریم.

مدیران می‌بایست ظرفیت‌های خود را گسترش دهند

وی در ادامه تصریح کرد: مدیران می‌بایست بدانند در عصر ارتباطات و کارآفرینی، نیاز است ظرفیت‌های خود را گسترش داده و قادر باشند تا از منطقه رفاهی و امن خود خارج شوند؛ همچنین باید ریسک کنند، در غیر اینصورت حرکت و موفقیتی نیز به وجود نخواهد آمد.

تاثیر افکار منفی در اقدامات

نویسنده کتاب «از همین الان شروع کن ۱ و ۲» با بیان اینکه تفکرات و باورهای ما، احساسات ما را رقم می‌زند، افزود: افکار منفی، احساسات بدی ایجاد می‌کند و احساسات بد، اقدامات بدی در پی خواهد داشت.

نیازمند اندیشه‌ها و نگرش مثبت هستیم

وی اضافه کرد: بنابراین برای دستیابی به نتایج سازنده، نیازمند اندیشه‌ها و نگرش مثبت هستیم تا بتوانیم احساسات خوبی را در خودمان متبلور سازیم و درنهایت، اقدامات و نتایج عالی به دست بیاوریم.

اندیشه‌های مثبت مدام سرلوحه کار قرار گیرد

شکوری در پایان با بیان اینکه پرورش اندیشه‌های مثبت و سازنده، مهمترین بخش فعالیت یک مدیر و کارآفرین موفق است، گفت: پرورش اندیشه‌های مثبت و سازنده می‌بایست مدام سرلوحه کار قرار گیرد. چرا که اقدامات کوچک ما سرنوشت ما را رقم می‌زنند، بنابراین از همین امروز باید تمام کارهای کوچک‌مان را بسنجیم و قرار گرفتن در فرآیند تغییر را آغاز کنیم.

این مطلب برایم مفید است
110 نفر این پست را پسندیده اند