به دلیل نوسانات قیمتی که در این حوزه وجود دارد، آشنایی با محصولات فولادی و اطلاع از قیمت لحظه به لحظه این محصولات از اهمیت ویژه ای برای کلیه خریداران برخوردار می باشد. در وضعیت کنونی که هنوز ویروس کرونا در کشورمان به طور کامل اپیدمی نشده و بیش از پیش تحریم های آمریکا با قدرت پابرجاست، کشور ما با کمبود منابع ارزی به دلیل عدم صادرات نفت، رکود بازار مسکن و همچنین کمبود منابع طبیعی مواجه می باشد. 

سقوط شارپ نمادهای بورسی و از میان رفتن سرمایه درصد زیادی از مردم در بورس نیز از دیگر عوامل مخربی می باشد که به تازگی با آن روبه‌رو بودیم. کلیه عواملی که ذکر کردیم منجر به سقوط بیشتر ارزش پول ملی شد. به دنبال آن نیز نرخ ارز به شدت افزایش یافت و به طبع آن قیمت کلیه آهن آلات به طوری افسارگسیخته اوج گرفت. 

بعد از برگزاری جلسات و تصمیمات متعدد در خصوص کنترل افزایش قیمت مقاطع فولادی در نهایت در جلسه آبان ماه سال ۹۹ در مجلس قرار بر تعیین قیمت بر مبنی میزان عرضه و تقاضا و رفع قیمت گذاری دستوری در بازار شد.

زمانی که سال ۹۹ به نیمه خود رسید، رشد بیش از ۳۰ درصدی در تمامی مقاطع فولادی را شاهد بودیم، ولی متاسفانه در حال حاضر شاهد کمبود تقاضا در بازار هستیم. در سال گذشته با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بازارها به حالت انتظار فرو رفتند. اکثر مردم ترجیح دادند برای خرید دست نگه دارند تا وضعیت بازار مشخص شود. 

این در حالی است که اکثر فعالان در مبادی آهن از اوضاع پیش آمده بسیار ناراضی بوده و تداوم این بلاتکلیفی را همراه با رکود سنگین بازار آهن دانسته اند. اما این نکته را نباید از یاد برد که در صورت بروز توافقات، تنها بخشی از تحریم ها رفع خواهد شد، ضمن آنکه در صورت انتشار چنین خبری پالس های گذرا به بازار وارد خواهد شد که اثر آن کوتاه مدت است، چرا که مشکلات موجود در بازار آهن که بر قیمت ها و میزان معاملات اثر می بخشد به همینجا ختم نمی شود. بر همین اساس رفع چالش های موجود مستلزم برنامه ای بلند مدت و با حضور دستگاه های اجرایی می باشد.

پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۰

همانطور که می دانید همواره پیش بینی قیمت آهن امری مهم و پرتقاضا برای فعالان حوزه فولاد و کسب ‌و کارهایی است که به طور مستقیم با خرید آهن آلات در ارتباط هستند. به طور کلی پیش بینی‌ قیمت آهن به دلیل استراتژیک بودن این کالا، عموما به پارامترهای زیادی وابسته می باشد. از طرفی به علت تنوع کالاهای فولادی و شرایط متفاوت عرضه و تقاضا برای هر محصول، روش صحیح تر پیش بینی قیمت ها این است که هر محصولی به طور مجزا بررسی و تحلیل گردد. با این‌ حال عوامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی و غیر فولادی تفاوت های بسیاری دارند و بهتر است تحلیل بازار برای هرکدام به صورت جداگانه انجام پذیرد.

قیمت میلگرد

در مورد محصولات فولادی، با بررسی قیمت میلگرد، پروفیل، ورق و تیرآهن بخش عمده ای از این عوامل مورد بررسی قرار می گیرند و در مورد محصولات غیر فولادی نیز شناخت بازار آلومینیوم و مس که بیش ترین مصرف را در بین فلزات غیرفولادی دارند، تحلیل مناسبی از آینده بازار دیگر محصولات به دست خواهد آمد.

یکی از محصولات فولادی که کاربرد بسیاری در صنعت ساخت و ساز دارد، تیرآهن می باشد. 

تیرآهن را می توان از مهم‌ ترین عناصر یک اسکلت فلزی به شمار آورد. بنابراین، در محاسبه هزینه یک سازه فلزی در نظر گرفتن قیمت انواع مقاطع فلزی به کار رفته از جمله تیرآهن، بسیار مهم و ضروری است. بیشترین حجم مصرف تیرآهن در صنعت ساختمان‌سازی بوده و یکی از اجزای اصلی ساختمان های فلزی محسوب می شود. 

مصرف این محصول آنقدری زیاد است که کمترین تغییر در قیمت آن می تواند تاثیر فوق العاده ای بر بازار مسکن داشته باشد. شرکت های زیادی هستند که همواره به ‌روزترین قیمت ها را در اخیار شما قرار می دهند. به عنوان مثال شما می توانید همه روزه بهترین قیمت محصولات فولادی مختلف را در سایت آهن ملل اصفهان مشاهده نمایید. 

همان‌گونه که اشاره کردیم، تیرآهن در سایزهای مختلفی تولید می شود. برخی از سایزهای تیرآهن بیشتر از سایر سایزهای آن مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت تیرآهن بسته به تولید هر کارخانه ای متفاوت می باشد. قیمت تیرآهن 14 فایکو و یا تیرآهن ۱۴ ذوب آهن که مصرف زیادی در صنعت ساخت و ساز دارند را می توانید همه روز در بستر وب و در سایت های معتبر مشاهده کنید. 

معرفی مرجعی معتبر برای دریافت اخبار قیمت آهن

هم اکنون در ایران شرکت های مخلتفی در زمینه ارائه محصولات فولادی فعالیت دارند. شرکت آهن ملل اصفهان از جمله شرکت های معتبری است که انواع محصولات فولادی را به بازار عرضه می کند. این شرکت با مدیریت مهندس مسعود قائدی از سابقه ای طولانی در زمینه تأمین آهن آلات پروژه های صنعتی و عمرانی در کمترین زمان برخوردار است. به دلیل رابطه مستقیم و بدون واسطه که این شرکت با کارخانه های فولادی دارد، قادر است کلیه محصولات فولادی را با مناسب ترین قیمت در بازار آهن عرضه نماید. آهن ملل از جواز کسب فعالیت از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنف آهن فروشی و ثبت شرکت در سازمان ثبت اسناد و املاک ایران برخوردار می باشد. 

یکی از مسائلی که برای خریدارانی که تمایل به سفارش غیرحضوری دارند از اهمیت زیادی برخوردار است، این موضوع می باشد که مجموعه مورد نظرشان از مجوزات لازم برخوردار باشد. در همین مورد، شرکت آهن ملل اصفهان از کلیه مجوزهای لازم در این حوزه برخوردار است. بنابراین، شما عزیزان با خاطری آسوده می توانید از این شرکت خرید خود را انجام دهید. 

فعالیت این مجموعه زیر نظر سازمان امور مالیاتی جمهوری اسلامی ایران می باشد. علاوه بر این، شرکت آهن ملل اصفهان به خریدار محترم خود همه مجوزات لازم را ارائه می دهد. این شرکت توانسته رتبه یک فروش آهن آلات در بازار آهن و در بین رقبا را از آن خود کند و ساز مان های دولتی، نیمه خصوصی و خصوصی را در زمره مشتریان خود ببیند. 

شرکت آهن ملل اصفهان، آهن آلات پروژه های مختلفی را تامین کرده است. از جمله این پروژه ها می توان به تأمین کلیه مقاطع فولادی فاز ۲۱ وزارت نفت، پروژه آزاد راه تهران شمال (میلگرد)، خط لوله گازی ایران ترکمنستان (میلگرد و لوله)، ایستگاه های گازی ایران و عراق (میلگرد، ورق و لوله)، سازمان عمران شهرداری های ایران، کلیه مقاطع فولادی آموزش و پرورش استان فارس، کلیه مقاطع فولادی اداره آبفا استان فارس، شهرداری اصفهان، پتروشیمی و پالایشگاه اصفهان و تأمین میلگرد دفتر ریاست جمهوری اشاره کرد. 

شرکت آهن ملل اصفهان از رزومه قوی کاری برخوردار می باشد. این شرکت همواره با ارائه مشاوره های رایگان و صمیمانه کارشناسان فروش با تجربه خود می تواند همیار شما در حوزه خرید آهن آلات مورد نیاز پروژه تان باشد. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، شرکت آهن ملل اصفهان کلیه محصولات فولادی پروژه‌های صنعتی و عمرانی را تامین و با مناسب ترین قیمت بازار به مشتریان عزیز عرضه می دارد. 

سایت شرکت آهن ملل اصفهان همه روزه به روزترین اخبار و قیمت کلیه آهن آلات را منتشر می کند. 

شما عزیزان می توانید همواره برای خرید آهن آلات و اطلاع از قیمت روز تیرآهن بازار، میلگرد، ورق و سایر محصولات فولادی به وبسایت آهن ملل اصفهان مراجعه فرمایید. 

روند قیمت آهن آلات در بورس کالا

همانطور که می دانید در طی ماه های گذشته قیمت مقاطع فولادی در بورس کالا با رشد همراه بود، اما با کاهش قیمت ارز طی چند هفته گذشته حجم و قیمت معاملات بورس کالا با روندی نزولی همراه شد. قیمت ارز نیز به دنبال انتخابات آمریکا کاهشی شد. در پی آن نیز نرخ پایه ای عرضه و نرخ ارز نیمایی در بورس نیز با کاهش همراه شد. 

وزارت صمت طی جلساتی با تولید‌کنندگان فولاد و در نهایت ستاد تنظیم بازار برای تعیین فرمولی که هم منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات را در برداشته باشد، وارد عمل شد و در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۹ ساز و کار جدید تعیین قیمت پایه محصولات فولادی در بورس آهن آلات تصویب شد.

طبق این مصوبه قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس آهن، برابر ۸۸ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران در خلیج فارس، بر مبنای محاسبه نرخ ارز نیمایی میانگین تعیین شد. همچنین سقف رقابت در معاملات شمش فولادی در بورس کالا به ۱۲ درصد افزایش یافت.

قیمت پایه کلیه محصولات فولادی به ویژه تیرآهن در بازار آزاد را می توانید با جست و جو در بستر وب دریافت کنید. همواره و به صورت روزانه قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه در جدول قیمت موجود در صفحه تیرآهن سایت آهن ملل، به صورت لحظه ای و بلافاصله بعد از اعلام از طرف دفتر فروش کارخانه منتشر و بروزرسانی می شود.

آهن ملل

 توجه داشته باشید که قبل از خرید انواع تیرآهن دریافت تاییدیه جدیدترین قیمت از واحد فروش شرکت آهن ملل اصفهان الزامی می باشد. مجموعه آهن ملل انواع تیرآهن را بصورت مستقیم از درب کارخانه اصفهان به شهرهای بزرگی چون مشهد و تهران در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال می کند.

تیرآهن انواع کارخانه های فولادی در جداول قیمت صفحه تیرآهن سایت آهن ملل اصفهان بروز رسانی می شود. 

تیرآهن ذوب آهن از جمله با کیفیت ترین تیرآهن ها می باشد. تیرآهن ۱۴ و ۱۶ ذوب تیرآهن از سایزهای پرمصرف در صنعت می باشد. عرضه تیرآهن به صورت کیلویی و شاخه ای است. برای به دست آوردن وزن تیرآهن ذوب آهن، از طریق منو در سایت آهن ملل، وزن آهن و میلگرد را انتخاب نمایید و به صفحه مورد نظر رفته و وزن تیرآهن را مشاهده نمایید. 

علاوه بر این، می توانید از طریق کارشناسان فروش آهن ملل اطلاعات کاملی از محصول مورد نظر دریافت نمایید. تیرآهن فایکو، تیرآهن شاهین بناب، تیرآهن آریان فولاد، تیرآهن ظفر بناب، تیرآهن جهان فولاد غرب، تیرآهن احرامیان، تیرآهن ناب تبریز، تیرآهن پروفیل ماهان و تیرآهن کوثر اهواز از کارخانه های معتبر می باشند. 

قیمت تیرآهن کارخانه های مختلف به دلیل تفاوت در کیفیت و هزینه تولیدی متفاوت است. شرکت آهن ملل  به دلیل مراودات مالی بالا با این کارخانه ها و حذف واسطه ها، ارائه کننده بهترین و مناسب ترین قیمت در بازار می باشد. 

کانال تلگرام آهن ملل نیز قیمت لحظه به لحظه کلیه آهن آلات را منتشر می کند. علاوه بر این شما عزیزان می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام آهن ملل از قیمت ها، اخبار و سایر اطلاعات مهم در حوزه فولاد مطلع شوید.

این مطلب برایم مفید است
49 نفر این پست را پسندیده اند