و در این جشنواره بیش از ۳۰ هزار صفحه در زمینه های مختلف کاری شرکت کردند و بیش از ۷۰۰ هزار رای مردمی سهم شرکت کنندگان این جشنواره بود همچنین مراسم اختتامیه این جشنواره بزرگ در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در هتل قلب تهران تهران و با حضور اساتید و نفرات برتر در رای گیری مردمی صورت گرفت، نتایج بدست آمده در این دوره را می توانید در صفحه نتایج نخستین جشنواره اینستاگرام ایران مشاهده فرمایید و خلاصه آنچه را که در این اختتامیه گذشت را در ادامه مطالعه بفرمایید.

یک اولین دیگر باز هم با کلاته . برای اولین بار جشنواره اینستاگرامی ایرانی به میزبانی احمد کلاته با همراهی معروف ترین چهره های اینستاگرام ایران در حوزه های تعیین شده برگزار شد.

تاریخ شروع مسابقات: از7 اردیبهشت 1400 تا 17 اردیبهشت 1400

تعداد شرکت کنندگان: بیش از 100 هزار نفر

محل برگزاری جشنواره: سالن آمفی تئاتر هتل قلب

حوزه های تعیین شده برای رقابت:  آموزشی، بلاگری، واینری، فروش محصول و خدمات 

تعداد برندگان این رقابت : 2 نفر در هر حوزه، یکی با آرای مردمی و دیگری با آرای داوران (در کل 10 برنده)

نکته ی جالب این رقابت که این جشنواره را منحصر به فرد کرده است علاوه بر رایگان بودن، قضاوت و انتخاب فرد برنده بدون توجه به تعداد فالوورهایشان بود.

چطور میتوانستم در این جشنواره ثبت نام کنم؟

افراد علاقه مند میتوانستند با مراجعه به  سایت جشنواره به نشانی kalaateh صورت کاملا رایگان در دسته بندی تخصص خود ثبت نام کنند و سپس تا 15 اردیبهشت 1400 فرصت داشتند که رای جمع کنند.پس از ثبت نام به هر شرکت کننده یک لینک مخصوص داده میشد که میتوانستند آن را با فالوور ها و دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند تا از طریق آن لینک دیگران به فرد شرکت کننده رای بدهند.

از مهم ترین قانون این رقابت میتوان به این مورد اشاره کرد که هر گونه تبلیغی در این بازه ی زمانی ممنوع بود که البته دو تیم از برترین های این دوره به دلیل عدم رعایت این قانون از دور مسابقات کنار گذاشته شدند.جالب اینجاست که شرکت کنندگان از روش های جالبی برای جذب آرا استفاده کردند. خیلی از شرکت کنندگان جوایزی برای رای دهندگان تعیین کردند، عده ای قول آموزش های رایگان را دادند و ... اما در نهایت از بین هزاران شرکت کننده تنها 10 نفر به عنوان برنده انتخاب شدند.5 نفر با رای مردم و 5 نفر با رای داوران مسابقه.

داوران این رقابت چه کسانی بودند؟

داوران جشنواره

همانطور که گفتیم برندگان به دو صورت مشخص میشدند:

دسته ی اول که توسط آرای مردمی که خود شخص جمع آوری کرده بود مشخص شدند.

دسته ی دوم توسط داوران قضاوت و تعیین شدند.

گروه داوران را که هر کدام متخصص حوزه ی فعالیتشان بودند  این افراد تشکیل میدادند :

احمد کلاته: برترین متخصص عرصه ی مشاغل اینترنتی ایران

علی حاج محمدی: برترین کار آفرین اینترنتی ایران

مریم آقایی : یکی از برترین روانشناسان ایران

شبنم نظیف: مدیر یکی از برترین سالن های آرایشی ایران

برای انتخاب شدن پیج برتر توسط داوران، اشخاص باید از سه فیلتر مهم عبور می کردند :

مرحله ی اول: با استفاده از نسبت آرا به فالوور های تعدادی از افراد از فیلتر عبور میکردند. 

مرحله دوم: افرادی که از مرحله قبل انتخاب شده بودند توسط پشتیبان های دوره انتخاب میشدند. 

مرحله سوم: افراد باید از بین 30 امتیازی که نزد داوران و 10 امتیازی که نزد متخصصین بود بیشترین امتیاز را دریافت میکردند.

در نهایت در هر دسته 3 نفر انتخاب میشدند که هر کدام 5 دقیقه وقت داشتن که بر روی سن رفته و نظر حضار را برای جذب رای جلب کنند.

برندگان جشنواره برترین پیج ها و صفحات اینستاگرام ایران - نتایج آرای مردمی

برندگان جشنواره

1.بخش آموزشی:

مهرنوش حبیبی (آموزش در حوزه ی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ)

2.بخش بلاگری:

عسل ( بلاگر 14ساله)

3.بخش واینری:

وحیدرضا صادق پور (واینر کاشانی)

4.بخش فروش محصول:

فروشگاه ست ( شال و روسری)

5.بخش خدمات:

best artist ever(حمایت از هنرمندان)

برندگان جشنواره برترین پیج ها و صفحات اینستاگرام ایران - انتخاب داوران

1.بخش آموزشی:

داوود اعظمی (هدرولیک)

2.بخش بلاگری

فرزاد زلقی (بلاگر آبزیان)

3.بخش واینری

علیرضا محمدی (استند آپ کمدین اهل کشور افغانستان)

4.بخش فروش محصول

پیج شهریارکاکتی (فروش کاکتوس)

5.بخش خدمات

ایمان علیزاده (آموزش بیمه)

اسامی داوران جشنواره (برخی اسامی مانند برندشان قید شده است): 

رضا رفیعی، جاوید مقدم ،مستر پیوند، علی ابایی، جولد، محمد علی شهبازی، مهیار جوادی، مریم مجیدی‌نژاد، امیررضا سعیدی، پویا ودایع، علی نورهانی، امیرحسین قاسمی، آکادمی صادقی، آسو صالحی، داوود حسینی، علیرضا سخنوران، حسام علینژاد، بابک تاواتاو، سارا مهدوی

تیم اجرایی: 

افشین لطفی، امیرعلی لاهوتی، یزدان جعفرزاده، اشکان مهین فلاح، کوروش مهین فلاح، پریسا افشاری، متینه پارسیان، مهدی فتحی، ساغر محمدی، شکیبا بلبلی، یاسین امیدوار، مهدی مصطفایی، فاطمه یعقوبی، نرگس بابازاده،مریم همایی، علی همایی، یاسمن غیاثی، امیررضا آزادپیما، عارفه عسکری

هدف از تشکیل نخستین جشنواره اینستاگرام ایران چه بود؟

احمد کلاته که نامی آشنا برای اکثر افراد فعال در اینستاگرام است در طی این سال ها توانسته است جایگاه خود را به عنوان نفر اول فروش اینترنتی ایران تصویب کند. او که امروزه در اینستاگرام خود بیش از 1.2 میلیون نفر فالور فعال دارد توانسته است با کمک دوره های رایگان خود (همانند دوره حرفه ای رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی  و دوره رایگان آموزش 0 تا 100 کسب درآمد از اینترنت) به صنعت کسب و کارهای آنلاین و افراد شاغل کمک زیادی کند و پایه گذار روش های جدید فراوانی در این عرصه باشد.

احمد کلاته در آخرین اقدام خود با راه اندازی نخستین جشنواره اینستاگرام ایران به صورت کاملا رایگان سعی داشته است که روشی نوین و جدید برای تبلیغ و بازدید کسب و کارهای مختلف به خصوص کسب و کارهای کوچک تر ایجاد کند. هدف او از ایجاد چنین جشنواره ای جایگزین کردن روش های کمپین های تبلیغاتی قدیمی و پرخرج که هیچ سودی نیز برای کسب و کارها نداشتند، با جشنواره ای کاملا رایگان است که به برندسازی و رشد آن ها نیز کمک شایانی میکند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند