در مراسم احیای مجدد کارخانه دوم هافمن در شهرکرد، با حضور جناب آقای دکتر نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۲۰ واحد صنعتی دیگر نیز در این شهر افتتاح شد.

با اینکه سال جهش تولید برای تولیدکنندگان و صنایع مختلف سال سخت و دشواری بود و مشکلات ارزی، مشکلات صادرات، سختی‌های واردات ماشین‌آلات تولید و پیاده‌سازی و اجرای فرایند تولید در کارخانه‌های داخلی همگی بارهایی بودند بر دوش تولیدکنندگان، اما باز هم شاهد رونق در برخی صنایع تولیدی بوده‌ایم. مجموعه هافمن امسال را با احیای این کارخانه در شهرکرد و افزایش تولید سپری می‌کند و تلاش دارد در سال‌های پیش رو نگاه بیشتری به صادرات محصولات خود داشته باشد.

اشتغال‌زایی

این کارخانه در گذشته نیز به تولید پروفیل درب و پنجره‌های upvc می‌پرداخت ولی مدتی بود بخاطر مشکلات متعدد تعطیل شده بود و از دور تولید خارج گشته بود. اما هافمن با سرمایه‌گذاری جدید و دمیدن روح تازه‌ی امید کارخانه را بازگشایی کرده و موجب اشتغال بسیاری از جوانان شهرکردی شد. این کارخانه از وجود نیروهای مونتاژکار،‌ مهندسین و کارگران خط تولید بهره می‌برد. هافمن به سهم خود از تمامی این افراد قدردانی می‌کند و از کمک به اشتغال آنها به خود می‌بالد.

ظرفیت تولید

در حال حاضر این کارخانه با تمام ۴ خط تولید خود و تمام شیفت‌ها مشکل به کار و تولید است. هافمن تمام قوای خود را در کارخانه شهرکرد بکار گرفته است تا بتواند محصولی با کیفیت، سازگار با آب و هوا و اقلیم ایران و حتی بالاتر از سطح استانداردهای جهانی تولید کند. 

آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت

محصولات این کارخانه در هر مرحله از تولید توسط تیم کنترل کیفیت هافمن تست می‌شوند و سنجش‌های لازم روی کیفیت رنگ پروفیل، استحکام، تغییر شکل در دمای ۱۵۰ درجه، کیفیت جوش و زوایای پروفیل‌ها و بسیاری دیگر آزمایشات روی این محصولات انجام می‌شود. مثلا یکی از آزمایش‌ها روی محصولات این کارها سنجش برگشت حرارتی پروفیل برای مقاومت کامل در برابر گرما و سرما است که این اطمینان را مهندسین تولید هافمن می‌دهد که محصول نهایی در تمام نقاط ایران و سایر کشورهایی که هافمن محصولات خود را به آنها صادر می‌کند بدون کوچکترین ضعف در طول مدت عمر خود عملکردش را حفظ خواهد کرد.

آکادمی هافمن

یکی دیگر وظایفی که هافمن بر خود واجب می‌داند این است که کارکنان و مشتریانش را در سطوح مختلف آموزش دهد. هافمن برای همکاران خود در کارخانه شهرکرد آموزش‌های لازم را در قالب طرح آکادمی هافمن ارائه می‌دهد تا علاوه بر افزایش کیفیت بهره‌وری و کارآمدی نیروهایش، آنها نیز احساس بهتری از حضور در این مجموعه داشته باشند و همیشه در حال بروزرسانی دانش خود در زمینه تخصصی فعالیت‌شان باشند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند