صندوق های سرمایه گذاری آسمان یکم، آسمان خاورمیانه و آرمان کارآفرین به ترتیب در گروه صندوق سرمایه گذاری سهامی، مختلط و با درآمد ثابت بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دادند.

به گزارش پردازش اطلاعات مالی پارت، با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می توانند صندوق‌ های مناسب جهت سرمایه گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند؛ از این رو، سامانه هوشمند رتبه بندی صندوق ‌های سرمایه گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان آذر ۱۳۹۹، برترین صندوق ‌های سرمایه گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است. 

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌ گذاری در رشته های گوناگون و گروه های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها نزدیک به ۳۵۵ هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه گذاری برای عموم مردم دشوار، پیچیده و زمان بر ساخته است. صندوق ‌های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های سهامی، صندوق‌های مختلط و صندوق‌های با درآمدثابت به شرح زیر بوده‌است: 

صندوق

شایان ذکر است که رتبه‌بندی فوق بر اساس امتیاز‌دهی به معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می‌گردد.

شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق ‌های سرمایه‌‌گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه ‌گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده است. 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند