در ایران این صنعت چاپ اغلب بصورت دست دوم یا همان استوک خرید و فروش میشه چون در بسیاری از ماشین آلات چاپ ، خرید آن بصورت آکبند در ایران اصلا توجیه اقتصادی ندارد و تفاوت قیمت بسیار بالایی نسبت به دست دوم آن دارد.برای ورود به صنعت چاپ شناخت شرکتی معتبر و صادق بسیار میتواند در سرنوشت شغلی خریدار موثر باشد، به همین دلیل پیشنهاد ما قبل از شروع فعالیت در این صنعت تحقیقات درست و کامل از شرکتی معتبر و افراد متخصص میباشد.

یکی از سودمند ترین دستگاه ها دستگاه چاپ بنر میباشد  که توانایی چاپ روی انواع متریال های موجود را دارد و میتواند تبلیغات بسیار موثریث را بوسیله چاپ های خود داشته باشد مانند تابلو های فروشگاهها ، بیلبورد های تبلیغاتی ، کاغذ دیواری و ....شرت بازرگانی پارسا با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه فروش ماشین آلات چاپ و اداری میتواند کمک بزرگی برای تهیه دستگاه چاپ بنر دست دوم داشته باشد.

دستگاه بنر در ایران هم بصورت آکبند و هم بصورت دست دوم خرید و فروش میشود که به علت تفاوت میان ارز و ریال معمولا بصورت استوک خریداری میشود.

مشخصات دستگاه چاپ بنر

دستگاه بنر دارای قطعات بسیار مهمی مانند هد میباشد که قلب دستگاه و ۵۰ درصد قیمت دستگاه را به خود اختصاص داده و مدل های مختلفی دارد که مرغوب ترین آنها هد کونیکا و اپسون میباشد که ساخت ژاپن است و از لحاظ قیمت و توانیی کار بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. دیگر قطعات مهم در دستگاه چاپ بنر  برد و برند بدنه دستگاست که معمولا مونتاژ چین است و بصورت آکبند در دستگاهها وجود دارد ،قطعاتی مانند برد ،موتور،پمپ،مگنت و...

چاپ بنر1

نوع دیگه از دستگاه بنر دستگاه اکو سالونت است که اخیرا بسیار طرفدار و متقاضی را به سمت خود جلب کرده زیرا امکان چاپ با کیفیت بسیار فوق العاده را در حد چاپ ایندور ارائه میدهد و همچنین کاملا بدون بو است و هیچ ضرری را متوجه اپراتور نمیکند ، این دستگاه قابلیت چاپ روی بنر، فلکس، استیکر، کاغذ دیواری، چرم، فوم، پوستر و ..... را با کیفیت فوق العاده انجام دهد .

نوع دیگر و قوی ترین آن دستگاه چاپ پارچه است که به آصطلاح دستگاه چاپ سابلیمیشن نیز گفته میشود که میتواند به کمک پرس سابلیمیشن طرح و نمونه را روی انواع پارچه در انواع ابعاد دلخواه چاپ نماید،تقریبا بیشترین استفاده را در بین دو مدل قبلی دارد زیرا در این مدل علاوه بر شرکت ها چاپ اصنافی مانند پوشاک، صنعت مبل و ... استفاده دارند و میتوانند  از این دستگاه بهره ببرند .مراحل چاپ و نشاندن طرح روی پارچه حتما نیاز یه آموزش تخصصی و پروفایل سازی حرفه دارد.

مراحل پروفایل سازی همان تنظیماتیست که باید برای رنگ انجام شود تا همان رنگ چاپ شده روی کاغذ مخصوص سابلیمشن را بتوانیم روی پارچه خود بیاوریم و بتوانیم همان خروجی را داشته باشیم و میزان درستی از درصد رنگ و کیفیت منتقل شده روی پارچه را داسته باشیم نکته قابل توجه اینست که این این پروفایل سازی مختص یک رنگ است و اگر دررنگ عوض شود حتما پروفایل سازی جدیدی احنیاج است زیرا درصد غلظت در رنگ ها و مرکب ها متفاوت است 

دستگاه چاپ بنر استوک 

همانطور که قطعا اطلاع داریم قیمت دلار در ایران بسیار بالاست و دیگر به راحتی نمیتوانیم دستگاه چاپ بروزی را بصورت آکبند خریداری کنیم به همین علت بازار در صنعت چاپ به سمت استوک یا همان دست دوم کشیده شده که در دستگاه های پرینتر چاپ بنر بیشترین فروش را استوک صورت گرفته . البته برای خرید دستگاه دست دوم حتما نیاز به دقت فراوانی و اطلاعات مناسبی باید برخوردار باشیم تا دستگاه مناسبی بدست بیاریم و بتوانیم کارایی مورد نظر مارا تامین کند .قطعاتی که بسیار در دستگاه بنر حائز اهمیت هستند عبارتند از: هد، برد، برند بدنه دستگاه ، موتور درایو،وزن بدنه و ... 

هد های موجود و قابل استفاده در ایران مانند : کونیکا ،زار ،سیکو ،اپسون ،ریکو ،اسپکترا . که هر کدام از این هد ها خصوصیت و کیفیت متفاوتی با هم دارند ولی در کل هد هایی هستند که میتواند در ایران ازش استفاده کرد اگر در بدنه و سیستم برد مناسبی داشته باشه و همچنین برندی باشه که دارای خدمات و قطعات برای تامین در آینده باشد .

سیستمی در ایران بوجود آمده به اسم تبدیل دستگاه که این عبارت به مفهوم اینست که دستگاه با بدنه قدیمی را تبدیل به دستگاهی با سیستم روز و قطعات جدید میکنند که اینکار باید حتما توسط تکنسین متخصصی انجام شود در غیر اینصورت قطعا دستگاه نمیتواند کارایی داشته باشد و این کار میتواند برای صاحب دستگاه قدیمی به صرفه تر باشد تا تعویض دستگاه البته اگر دستگاه دارای بدنه وموتور درایو مناسبی برای تبدیل را داشته باشد.

دستگاه چاپ سابلیمیشن ( چاپ پارچه ) 

چاپ

در دستگاه های پرینتر های سابلیمیشن حتما سیستم پاشش هد باید برند اپسون ژاپنی باشد که میتواند با رزولویشنی که دارد چاپی را روی انواع مدیاهای رولی با کیفیت فوق لعاده چاپ کند که مرکب در این دستگاهها دارای بیس آب است و به همین دلیل است که خشک نمیشود برخلاف دستگاههای سالونت بیس و میتواند چاپ مناسبی را روی مدیاهای مختلف که از جنس پارچه است داشته باشد رول بازکن و رول جمع کن در دستگاههای سابلیمیشن اهمیت زیادی دارد زیرا در دستگاههای چاپ پارچه احتیاج است رول چاپ شده توسط رول جمع کن جمع شود و چاپ ها بصورت تکرار در متراژ بالا صورت میگیرد . برای همین موضوع دئقت داشته باشید در این دستگاهها رول جمع کن باید با موتور مناسب و کرپی باشد تا بتواند طاقه های پارچه را منظم و بدون چوروک جمع کند 

شرکت ما در زمینه ماشین آلات چاپ  اداری با 25 سال سابقه میتواند مشاوره های مناسبی را در جهت افزایش اطلاعات و خرید و فروش انواع دستگاههای چاپ ارائه دهد زیرا این شرکت دارای بیشترین تعداد و تنوع کالا بصورت آکبند و دست دوم در ایران میباشد . برای آگاهی از قیمت دستگاه چاپ بنر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید . 

شرکت بازرگانی پارسا 

شماره های تماس : 02166642587 . 09123200614

ادرس نمایشگاه دائمی : تهران . یافت آباد غربی . بلوار معلم 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند