شرایط وقتی سخت‌تر به نظر می‌رسد که به دلیل شرایط خاصی که کرونا بر جامعه حکم کرده، بسیاری از افراد و اقشار نه تنها درآمد خود را از دست داده‌آند، بلکه وضعیت اقتصادی نامعلومی در انتظار آنهاست.

اما تکلیف زوج‌های جوانی که در شرف آغاز زندگی مشترک هستند چیست؟ آیا در این اوضاع اقتصادی میتوان شرایط حداقلی برای شروع زندگی را فراهم کرد؟

یکی از اتفاق‌های خوبی که این روزها شاهد آن هستیم، همکاری شرکت دیجی‌پی و دیجی‌کالا در ارائه وام خرید جهیزیه به زوج های جوان است. شرکت دیجی‌پی که یکی از حوزه ‌های فعالیتش فراهم کردن امکان خرید اقساطی است، در کمپین اخیر خود با افزایش دو برابری سقف اعتباری که تا کنون به متقاضیان خرید اقساطی اختصاص داده، این امکان را برای زوج‌های جوان فراهم کرده که بتوانند برخی اقلام مورد نیاز شروع زندگی خود را بدون نیاز به ضامن خریداری کنند.

پدرام نجفی، مدیر محصول شرکت ‌دیجی‌پی درباره اقدام اخیر این شرکت اینگونه توضیح داد:

اعتبار ۲۰۰ میلیون ریالی خرید اقساطی کالا برای اولین بار در ایران اجرایی شده است. زوج‌های جوان می‌توانند در مجموع ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار خرید اقساطی کالا از دیجی‌کالا -که بیش از ۲ میلیون کالای متنوع ارائه می‌کند- دریافت کنند.

این طرح در مقایسه با وام ازدواج بسیار دسترس‌پذیرتر است، زیرا نه تنها نیازی به انتظار در صف دریافت وام ازدواج ندارد و متقاضی طی تنها چند روز اعتبار خرید اقساطی کالا را دریافت می‌کند، بلکه نیازی نیز به معرفی ضامن و ارائه مدارک عقد ازدواج ندارد و زوج‌ها می‌توانند زودتر از عقد ازدواج نسبت به خرید جهیزیه و کالاهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

نجفی با اشاره به اینکه این وام شامل ۱۲ طرح مختلف است، گفت: دیجی‌پی برای برطرف کردن نیاز کاربران مختلف، طرح‌ها متنوع اعتبار خرید اقساطی کالا را فراهم کرده است؛ کاربران در صورت تمایل می‌توانند مبالغ ۳۰، ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون ریالی دریافت کنند و متناسب با شرایط خود، اقساط اعتبار را در دوره‌های بازپرداخت ۳،‌ ۶، ۹ و ۱۲ ماهه پرداخت کنند.

مدیر محصول شرکت دیجی‌پی، ضمن اشاره به اینکه این طرح قابل استفاده برای عموم مردم است اما ویژه زوج‌های جوان طراحی شده، دلیل افزایش سقف اعتبار خرید اقساطی کالا از ۱۰۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر را، افزایش قدرت خرید کاربران متناسب با شرایط اقتصادی برشمرد. به گفته او، طراحی تا اجرای این طرح کمتر از ۵ روز و در پی افزایش ناگهانی نرخ ارز اتفاق افتاد.

طرح اعتبار ۴۰۰ میلیون ریالی خرید اقساطی کالا برای زوج‌ها جوان، منطبق با کالاهای باکیفیت ایرانی طراحی شده است و تا کنون بیش از ۱۲هزار نفر برای دریافت این اعتبار از طریق دیجی‌پی ثبت‌نام کرده‌اند.

امکان ثبت‌نام برای اعتبار ۲۰۰ میلیون ریالی خرید اقساطی دیجی‌پی برای همگان در دسترس است. 

این مطلب برایم مفید است
127 نفر این پست را پسندیده اند