شرکت هوآوی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان، در زمینه ارائه به‌روزرسانی‌ها عملکرد بسیار خوبی دارد. نسخه اولیه به‌روزرسانی EMUI ۱۰.۱ مدتی قبل منتشر شده بود و بسیاری از محصولات هوآوی و زیرشاخه آن نسخه بتای این آپدیت را دریافت کرده بودند. این شرکت به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۳ دستگاه از خانواده هوآوی می‌توانند نسخه پایدار EMUI ۱۰.۱ را دریافت کنند.

اکثر دستگاه‌های واجد شرایط دریافت این به‌روزرسانی جزء  ۱۵ دستگاهی هستند که هوآوی در دو هفته قبل، نسخه بتای آن را در اختیارشان قرار داده بود. مدل‌هایی که این آپدیت برای آن‌ها عرضه می‌شود عبارت‌اند از:

  • گوشی‌های هوآوی با مدل‌های Huawei Mate ۲۰، Mate ۲۰ Pro، Mate ۲۰X ۴G، Mate ۲۰X ۵G، Mate ۲۰ RS Porsche design، Huawei nova ۵ Pro

  • تبلت‌های هوآوی با مدل‌های Huawei M۶ نسخه ۸.۴ اینچی و ۱۰.۸ اینچی،Huawei M۶  نسخه حرفه‌ای

یکی از بارزترین نکات آپدیت EMUI ۱۰.۱ اضافه شدن قابلیت Micro Stereo AOD است. این قابلیت، جلوه‌ای سه‌بعدی به نمایشگر می‌بخشد و قابلیت Always On Display را از نظر بصری زیباتر می‌کند.

از سایر ویژگی‌های جالب توجه در این به‌روزرسانی، قابلیت Split-screen یا همان تقسیم صفحه است. به کمک این قابلیت، کاربر می‌تواند صفحه نمایش گوشی هوشمن خود را به دو بخش تقسیم کرده و بخش جدید را از هر طرف نمایشگر که مایل است، گسترش دهد یا هنگام نیاز آن را متوقف کند. این گزینه به کاربر این امکان را می‌دهد که از آن به عنوان قابلیتی مشابه Application Bar استفاده کند. برای این کار، کافی است کاربر دست خود را روی لوگوی اپلیکیشن مد نظر خود نگه داشته و سپس انگشت را روی صفحه بکشد تا قابلیت تقسیم صفحه فعال شود.

در حال حاضر گوشی جدید  Huawei Y۷Pکه به تازگی در ایران منتشر شده، نخستین مدلی است که به‌روزرسانی EMUI ۱۰.۱ را دریافت کرده و هم‌اکنون صاحبان این گوشی به جدیدترین به‌روزرسانی دسترسی دارند.

این مطلب برایم مفید است
447 نفر این پست را پسندیده اند