ساخت ۵ شهرجدید درهرمزگان

دنیای اقتصاد-بندرعباس- خداکریمی-مجید سلحشوردرنشست خبری تشریح عملکرد دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی افزود: در هفته دولت ۸۰۰ واحدمسکونی و تا پایان امسال نیز ۳ هزار واحد دیگر به بهره برداری می رسد.

وی گفت: ۹ هزار هکتار زمین نیز برای ساخت مسکن ملی در استان هرمزگان اختصاص داده شده است.وی افزود: در دولت سیزدهم ۲۰ هزار واحد مسکن ملی به مردم هرمزگان تحویل داده شده است.وی با اشاره به ساخت ۵ شهر جدید در هرمزگان گفت: مطالعات ساخت شهر جدید خلیج فارس در شرق بندرعباس، تیس دربندرلنگه، مکران مرکزی درجاسک، آفتاب در چارک و کوشک در پارسیان آغاز شده است.

سلحشور گفت: در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۱۸۹ هزار نفر ثبت نام کردند که بعد از بررسی‌ها بیش از ۵۴ هزار نفر تأیید نهایی شده‌اند و برای آنها افتتاح حساب شده است.وی افزود: طرح نهضت ملی مسکن در ۱۳ شهرستان استان فعال شده است که به تفکیک ۴۹ هزار واحد شهری و ۱۶ هزار واحد روستایی است.

سلحشور گفت: ۲۹ هزار واحد از ۶۶ هزار واحد مسکن تکلیف استان هرمزگان مسکن حمایتی است و مابقی شامل مسکن مهر تبدیلی، خود مالک شهری، خود مالک روستایی، بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین در حوزه شهری شناسایی و به شهر‌ها و روستا‌های استان الحاق شد که سهم شهر بندرعباس بیش از ۹۰۰ هکتار بود.سلحشور گفت: در حوزه بازآفرینی شهری ۱۱ شهر استان را به عنوان اولویت شناسایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان افزود: این استان در حوزه بازآفرینی جزو ۵ استان پیشتاز کشور است.سلحشور افزود: در حوزه طرح‌های راهسازی و بهره‌برداری از اماکن عمومی نیز ۲۸ طرح با اعتباری بیش از ۳ هزار و ۲۶۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.