بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه بندرعباس

دنیای اقتصاد- بندرعباس: با توجه به تخصص و تجربه متخصصان نیروگاه بندرعباس و صنعت برق کشور در تعمیرات واحدهای نیروگاهی و پتانسیل علمی، فنی و تجربی که در اختیار دارد توسط کارشناسان جوان و متخصص بومی توانست تابستان گذشته را باموفقیت سپری کند.

محمودی تصریح کرد:این نیروگاه با بهره‌مندی از دانش، تخصص و تجربه ارزشمند متخصصان صنعت برق، روندی پایدار و مستمر در خدمت‌رسانی به مردم ایران اسلامی و تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز بخش‌های اقتصادی و تولیدی کشور را داشته است.

مریم کارگرنجفی در جمع کارگران و پرسنل نیروگاه بخار بندرعباس تاکید کرد: با توجه به سختی شرایط کار در نیروگاه ، مشکلات بیمه درمان و تکمیلی نیروهای شرکتی در اولین فرصت ممکن بررسی و اقدامات بهبودی صورت خواهد گرفت.

وی در جریان بازدید از بخش‌های مختلف تاسیساتی و اطلاع از روند تعمیرات اساسی واحدهای آن، نیروگاه بخار بندرعباس را به لحاظ برخورداری از کارکنان و متخصصانی با توانمندی و دانش فنی بالا، جزو نیروگاه‌های شاخص کشور برشمرد.وی در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شاغل نیز اظهار داشت: باتوجه به تصویب این طرح در مجلس، ظرف هفته‌های آینده پس از نهایی شدن و ابلاغ آن به دستگاهای اجرایی در دستور کار وزارت نیرو قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به عزم مدیران این وزارتخانه جهت رفع مشکلات تصریح کرد: به این منظور شناسایی آسیب‌های موجود در فرآیندهای ارتباطی و همچنین اصلاح آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها و همچنین رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های معیشتی کارکنان صنعت همواره در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.

کارگر نجفی استفاده از ظرفیت متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان و ضرورت جذب نیروهای فارغ التحصیل ممتاز دانشگاهی در صنعت آب و برق را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: همه شرکت‌های مادرتخصصی زیرمجموعه ملزم به بهره‌گیری از این توانمندی‌ها جهت ارتقای ظرفیت تولید هستند، که نمونه بارز آن واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره یک بخار این نیروگاه است، که تعمیرات آن به طورکامل با کمک تکنولوژی و توان داخلی کشور در حال انجام است.