برنامه های فوتبالی مشاور استاندار هرمزگان برای احیای ورزش

دنیای اقتصاد - هرمزگان: سه روز پس از انتصاب عباس سرخاب به‌عنوان مشاور عالی استاندار هرمزگان در حوزه ورزش و جوانان، وی با برخی از اصحاب رسانه استان دیدار و برنامه های خود را مطرح کرد.

به گفته سرخاب، برنامه های او از حمایت کامل استاندار برخوردار است و با استفاده از این اهرم قرار است سه برنامه مهم را اجرا کند.

احیای فوتبال محلات، احداث آکادمی حرفه ای فوتبال و یک کمپ مجهز فوتبالی سه برنامه‌ای است که او در دستور کار دارد.

اگرچه آن‌طور که برخی از خبرنگاران در این نشست صمیمی به آن اشاره کردند، توقع ورزشکاران و مردم حمایت از همه ظرفیت های موجود ورزشی و رشته های فعال استان است اما مشاور عالی استاندار در حوزه ورزش معتقد است با رشد فوتبال و ورود یک تیم هرمزگانی به لیگ برتر، همه رشته های ورزشی، زیرساخت های استان و ورزشگاه ها ارتقاء پیدا می کنند.

او همچنین معتقد است، فوتبال به‌عنوان ورزش پرطرفدار و شاید ورزش اول استان نیازمند نگاه ویژه است و در مراحل بعدی رشته هایی مانند بسکتبال نیز به چرخه حمایت ویژه استان وارد خواهد شد.

«عباس سرخاب » یکی از ورزشکاران هرمزگانی و مهاجمان مطرح استقلال در اوایل دهه ۷۰ محسوب می‌شود که در سال 1990و1991 با تیم استقلال تهران به مقام قهرمانی و نایب‌قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا دست یافت و در جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۹۰ به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد و گل وی به تیم پلیتا جایا اندونزی به عنوان زیباترین گل بازی‌ها شناخته شد.

او سابقه بازی در تیم ملی و همچنین مربیگری تیم ملی جوانان را هم در کارنامه دارد.