معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه ۶ واحد جدید نیروگاهی جایگزین واحدهای قدیمی نیروگاه طرشت خواهد شد، گفت: دو واحد جدید نیروگاه تا پیک تابستان سال آینده وارد مدار می‌شوند.

 حمیدرضا عظیمی در جریان بازدید از روند ساخت واحدهای جدید نیروگاه طرشت با اشاره به قدمت ۶۰ ساله این مجموعه نیروگاهی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم دو واحد جدید نیروگاه را تا پیک تابستان سال آینده و چهار واحد دیگر را نیز تا پیک سال ۱۴۰۲ وارد مدار کنیم. وی با اشاره به اینکه ظرفیت واحدها مجموعا حدود ۶۰ مگاوات خواهد بود، گفت: اجرای این مهم یک گام اثربخش در راستای جمع‌آوری واحدهای قدیمی و انجام نوسازی در نیروگاه‌های فرسوده کشور است. معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه انتخاب شده است، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های تجهیز کارگاه آغاز شده و پیمانکار ساختمانی نیروگاه نیز تا آبان‌‍ماه جاری فعالیت‌های اجرایی را آغاز می‌کند.

عظیمی  ادامه داد: پیمانکار مربوطه هم‌اکنون در حال تخریب و برچیدن سیستم خنک‌کننده واحدهای قدیمی است تا بتوانیم فعالیت‌های اجرایی مربوط به احداث نیروگاه جدید را در این منطقه آغاز کنیم. وی تاکید کرد: فعالیت‌های سفارش‌گذاری تجهیزات نیروگاه انجام شده و اقدامات مربوط به تست واحدها نیز تا سه ماه آینده انجام خواهد شد و پس از آن واحدهای نیروگاهی وارد کارگاه می‌شوند. از طرف دیگر تجهیزات کمکی، ترانس و سایر ملزومات مورد نیاز هم سفارش‌گذاری شده و قراردادهای مربوطه توسط پیمانکار اصلی با پیمانکاران دست دوم منعقد شده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند