مدیرعامل توانیر با بیان مطلب فوق  گفت: اگر مصرف گاز در روزهای سرد زمستان در بخش خانگی و تجاری کنترل نشود، قطعا در بخش صنعت از جمله نیروگاه‌ها محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد. البته در همه نیروگاه‌های برق کشور سوخت مایع به‌عنوان سوخت جایگزین پیش‌بینی شده، اما استفاده از آن، هزینه و مشکلاتی را در پی خواهد داشت؛ به همین دلیل با همراهی مردم، امیدواریم زمستان را به‌راحتی پشت سر بگذاریم.

 محمدحسن متولی‌زاده به خبرگزاری مهر گفت: برگزاری نمایشگاه صنعت برق، نشان می‌دهد که این صنعت با اتکا به شرکت‌های بخش خصوصی، مهندسان و کارشناسان از نظر مهندسی توانمند است و مشکلی از نظر مهندسی و ساخت تجهیزات ندارد.

مدیر‌عامل توانیر افزود: مشکل اصلی اقتصاد، برق است. چه در برق و چه در گاز این موضوع باعث افزایش مصرف شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت‌های اعمال‌شده در تابستان در زمستان هم تکرار می‌شود، گفت: تابستان ۱۴۰۰ سال استثنایی بود؛ زیرا شاهد خشکسالی و گرمای بی‌سابقه در ۵۰سال اخیر بودیم و رشد مصرف نیز بسیار افزایش یافته بود؛ به همین دلیل موجب کاهش تولید و به دنبال آن اعمال محدودیت‌هایی برای مشترکان شد که با همکاری و همراهی مردم و صنایع بزرگ، توانستیم تابستان را سپری کنیم.

متولی‌زاده افزود: معتقد هستیم  هیچ کشوری نمی‌تواند ناترازی بیش از ۲۲درصدی برق را به‌سادگی سپری کند؛ کاری که در تابستان امسال با همراهی مردم توانستیم انجام دهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند