«با توجه به تعهد، تجربه و تخصص جنابعالی و براساس بند‌(ج) قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (مصوب سال۱۳۹۱) به موجب این حکم به‌عنوان «معاون امور بین‌الملل و بازرگانی» وزارت نفت منصوب می‌‌‌‌‌‌شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و با بهره‌‌‌‌‌‌گیری از کلیه ظرفیت‌‌‌‌‌‌ها، اقدام‌های لازم و موثری در راستای تحقق اهداف ذیل در دستور کار قرار گیرد.

۱- تعیین و تدوین دیپلماسی انرژی کشور و مشارکت در فرآیند توسعه امنیت ملی با استفاده از منابع انرژی و با همکاری دستگاه‌‌‌‌‌‌ها و نهادهای ذی‌ربط در چارچوب سند ملی راهبرد انرژی کشور و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران.

۲- برنامه‌‌‌‌‌‌ریزی جهت استفاده از ظرفیت دستگاه دیپلماسی کشور برای توسعه صنعت نفت.

۳- سیاستگذاری و یکپارچه‌‌‌‌‌‌سازی کلیه تعاملات بین‌‌‌‌‌‌المللی وزارت نفت و شرکت‌های تابعه در راستای تحقق اهداف دیپلماسی انرژی کشور.

 ۴- اهتمام ویژه برای برقراری روابط بین‌‌‌‌‌‌المللی، مذاکره و انعقاد تفاهم‌نامه‌‌‌‌‌‌ها، موافقت‌نامه‌‌‌‌‌‌های دو یا چندجانبه با دولت‌ها و موسسات بین‌‌‌‌‌‌المللی در زمینه‌‌‌‌‌‌های مختلف به‌ویژه سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاری در صنعت نفت از طریق انجام هماهنگی با ارکان ذی‌ربط در وزارت نفت.

۵- حضور موثر در مجامع بین‌‌‌‌‌‌المللی به‌منظور خنثی‌‌‌‌‌‌سازی و رفع تحریم‌های ظالمانه اقتصادی علیه صنعت نفت.

۶- تقویت دیپلماسی عمومی در عرصه بین‌‌‌‌‌‌المللی صنعت نفت با اتکا به توانمندی نخبگان حاضر در صنعت نفت، دانشگاه‌‌‌‌‌‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور.

احمد اسدزاده از ۲۹ شهریورماه تاکنون به‌عنوان سرپرست معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت مشغول به فعالیت بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند