به گزارش خبر‌گزاری رویترز از واشنگتن، وزارت انرژی آمریکا روز جمعه (۲۶ آذرماه) اعلام کرد که ۱۸ میلیون بشکه نفت از ذخیره‌‌‌‌‌‌سازی راهبردی نفت خود را می‌‌‌‌‌‌فروشد و مهلت ارائه پیشنهاد خرید شرکت‌ها چهارم ژانویه است، این مقدار بخشی از آزادسازی نفت از ذخیره‌‌‌‌‌‌سازی راهبردی این کشور برای کاهش قیمت سوخت است.  دولت بایدن ‌ماه گذشته اعلام کرده بود که حدود ۵۰ میلیون بشکه از ذخیره‌‌‌‌‌‌سازی راهبردی نفت خود را همراه با دیگر کشورهای مصرف‌‌‌‌‌‌کننده از جمله چین، هند و کره‌جنوبی برای مبارزه با افزایش هزینه سوخت آزاد خواهد کرد.

وزارت انرژی ایالات‌متحده آمریکا، روز جمعه (۱۹آذرماه) اعلام کرده بود که فروش این ۱۸میلیون بشکه در ۱۷‌دسامبر (۲۶‌آذرماه) انجام خواهد شد.

با وجود اینکه رئیس‌‌‌‌‌‌جمهوری ابزار کمی برای مقابله با افزایش قیمت نفت‌خام دارد و بازار جهانی تحت‌تاثیر عوامل پرشمار است، کاخ‌سفید تلاش می‌کند با نگرانی‌‌‌‌‌‌های آمریکایی‌‌‌‌‌‌ها درباره هزینه‌‌‌‌‌‌های بالای سوخت و تورم مقابله کند. وزارت انرژی آمریکا تصریح کرد که نفت آزادشده از ذخیره‌‌‌‌‌‌سازی‌‌‌‌‌‌ها از یکم‌ماه فوریه تا ۳۱ مارس به شرکت‌ها تحویل داده می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند