این تحلیلگر تنها کسی نیست که چنین دیدگاه خوشبینانه‌ای دارد. ایرا اپستاین از شرکت «لین‌اند آسوشیتس» پیش‌بینی کرد وست‌تگزاس‌اینترمدییت تا پایان سال تحت‌تاثیر تقاضای قوی برای نفت و عدم‌عرضه جدید کافی به ۹۰ دلار صعود خواهد کرد.

بر اساس گزارش اویل‌پرایس، این نظرات در یادداشت اخیر گلدمن‌ساکس انعکاس پیدا کرده است. این بانک سرمایه‌‌گذاری آمریکایی اوایل ‌ماه جاری پیش‌بینی خود از قیمت نفت برنت تا پایان سال را به ۹۰ دلار در هر بشکه افزایش داد و اکنون می‌گوید نفت ممکن است به بالاتر از ۹۰ دلار صعود کند. گلدمن به سوئیچ نیروگاه‌ها از گاز به نفت که ممکن است یک میلیون بشکه در روز به تقاضای جهانی برای نفت بیفزاید به‌عنوان عامل اصلی بازبینی در دورنمای قیمت نفت اشاره کرد.  در یادداشت گلدمن‌ساکس آمده است: با در نظر گرفتن اینکه اوپک‌پلاس همچنین به روند افزایش ماهانه تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز ادامه می‌دهد، باید قیمت‌ها به ۱۱۰ دلار در هر بشکه صعود کنند تا از میزان تقاضا به حد کافی کاسته شده و کمبود عرضه در بازار که برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی می‌شود، متوازن شود. در همین حال، شرکت‌های بزرگ وال‌‌استریت هشدار دادند با ادامه تورم، قیمت نفت به ۱۰۰دلار برای هر بشکه می‌رسد.

به گزارش خبر‌گزاری «شانا» به نقل از رویترز از ریاض، شرکت‌های بزرگ وال‌‌استریت در نشست سرمایه‌‌‌گذاری ریاض نسبت به خطر افزایش مداوم قیمت‌ها هشدار دادند و یکی از مدیران شرکت بلک‌‌راک، شرکت بزرگ دارایی جهان اعلام کرد قیمت نفت به احتمال زیاد به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه می‌رسد. جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا هفته گذشته گفته بود که این بانک باید روند کاهش حمایت خود از اقتصاد را با کاهش خرید دارایی‌ها آغاز کند، اما هنوز نباید نرخ بهره را تغییر دهد. وی در این رویداد با تکرار دیدگاه خود گفت: احتمال دارد تورم بالا در سال آینده کاهش یابد زیرا فشارهای ناشی از همه‌‌گیری ویروس‌کرونا کم می‌شود.

دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن‌ساکس نیز تصریح کرد که سیاست پولی تطبیقی طولانی‌‌‌مدت سبب افزایش تورم می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند