وی با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی استان و منطقه باشت، اظهار کرد: برای بهره‌مندی حداکثری از توان جوانان این منطقه درخواست کردیم با سازمان فنی و حرفه‌ای استان و منطقه باشت ارتباط برقرار شود که وزارت نفت دوره‌های آموزشی برگزار کند تا پتروشیمی‌ها به‌دست جوانان منطقه راهبری شوند.

وزیر نفت همچنین گفت: ایجاد پارک پلی‌اتیلن در مناطق محروم جزو برنامه‌های ماست که وزارت نفت اجازه سرمایه‌‌گذاری ۲۰‌درصدی دارد، اما سرمایه‌گذاران باید تشویق شوند و امتیازهای خوبی هم به آنها داده می‌شود.

اوجی با اشاره به توجه وزارت نفت به مسوولیت اجتماعی، بیان کرد: تا ۳‌درصد از پروژه‌های توسعه‌ای برای این پروژه‌ها هزینه می‌شود؛ پروژه‌های کنونی هم ۲۶۰ میلیون یوروست که ۳‌درصد آن برای هزینه‌کرد برای پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۴ میلیارد تومان برای ۶۲ پروژه استان را تقبل کردیم، ادامه داد: ۵ میلیارد تومان هم در اختیار استانداری قرار می‌گیرد که ایشان به عدالت بین شهرستان‌ها تقسیم کنند.

وزیر نفت تاکید کرد: مشکلات آبرسانی هم در نشست شورای اداری استان و هیات دولت مطرح و پیگیری می‌شود؛ همه توان وزیران، هیات دولت و شخص رئیس‌جمهوری برای حل مشکلات مردم است، ما هم هر یک بشکه نفت، میعانات گازی و... که با وجود تحریم و موانع می‌فروشیم، با زحمت فراوان است.

بر اساس این گزارش، وزیر نفت و جمعی از اعضای هیات‌دولت به‌همراه سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری صبح جمعه در سفری یک‌روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد رفتند؛ اوجی پس از بازدید از سد چمشیر، مجتمع پتروشیمی و شهرک صنعتی سربیشه شهرستان گچساران، در نشست مردمی شورای اداری شهرستان گچساران و باشت حضور یافت.

 

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند