به‌گزارش دبیرخانه اوپک، محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در این کنفرانس ویدئویی یافته‌های اصلی چشم‌انداز جهانی نفت اوپک در سال ۲۰۲۱ را ارائه می‌دهد، وی همچنین ویدئوی پیام‌های کلیدی چاپ پانزدهم این نشریه را معرفی می‌کند. در ادامه یک میزگرد و نشست پرسش و پاسخ با حضور و مدیریت تحلیلگران بخش تحقیقات اوپک برگزار می‌شود.

نخستین گزارش چشم‌انداز جهانی نفت در سال٢٠٠٧ منتشر شد. این گزارش به ‌بازبینی و تجزیه و تحلیل سناریوهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت توسعه بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت می‌پردازد. این نشریه برآوردهایی درباره صنایع بالادست و پایین‌دست، عرضه و تقاضا، سرمایه‌‌گذاری‌ها، تاثیر بالقوه سیاست‌ها، محیط‌زیست و توسعه پایدار ارائه می‌دهد.

چشم‌انداز جهانی نفت دبیرخانه اوپک همچنین تجزیه و تحلیل تخصصی بسیاری از چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی صنعت نفت جهانی را ارائه می‌دهد. نسخه امسال این نشریه افق گسترده‌ای از برآوردها را تا سال ۲۰۴۵ به ‌تصویر می‌کشد.

نشریه امسال گزارش چشم‌انداز جهانی نفت دبیرخانه اوپک این‌بار هم با یک برنامه‌ کاربردی هوشمند همراه خواهد بود تا دسترسی بیشتری به ‌داده‌های انرژی و تجزیه‌وتحلیل مهم چشم‌انداز جهانی نفت اوپک و نسخه جامع تعاملی آن داشته باشد. جزئیات بیشتر هنگام رونمایی این رویداد ارائه می‌شود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند