به گزارش «شانا» وزیر نفت در حکمی «مجید چگنی» را به‌عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد. در حکم جواد اوجی آمده است:

«نظر به‌مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی و براساس پیشنهاد اعضای محترم هیات‌مدیره شرکت ملی گاز ایران منطبق با ماده ۵ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (مصوب سال ۱۳۹۱ مجلس شورای‌اسلامی، به‌موجب این حکم به‌سمت «معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران» منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌ها و در راستای تحقق اهدافی از جمله مواردی به‌شرح ذیل اقدامات لازم و موثر در دستور کار قرار گیرد:

- پیگیری موثر در راستای تامین حداکثری و بهینه گاز طبیعی مورد نیاز بخش‌های خانگی، نیروگاهی، صنایع و...

- انجام اقدامات موثر به‌منظور فرآورش و انتقال حداکثری گاز به‌مبادی مصرف.

- اتخاذ سیاست‌های کاهش شدت مصرف انرژی و بهینه‌سازی مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری، اداری و صنایع.

- توسعه طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی و توجه جدی به‌تکمیل و تحویل به‌موقع پروژه‌های جاری.

- پیگیری موثر به‌منظور افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی گاز در مخازن طبیعی کشور و اجرای طرح‌های توسعه شبکه انتقال گاز (توسعه و تکمیل گازرسانی به‌روستاها و مناطق کم‌برخوردار).

- تدوین و پیگیری برای تصویب قوانین و مقررات به‌منظور افزایش جذابیت در امر سرمایه‌گذار‌ی در حوزه‌های کلیدی صنعت گاز کشور.

- توجه جدی به‌استمرار و افزایش درآمدزایی و ارزآوری از طریق تجارت گاز (صادرات، ترانزیت، سوآپ و...) با همسایگان و مشتریان راهبردی.

- حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی‌سازی و توسعه فناوری تجهیزات و کالاهای راهبردی صنعت گاز.

- پایبندی به‌شفافیت فرآیندها و شناخت گلوگاه‌های فسادخیز و مبارزه جدی با عوامل مرتبط.

- شناسایی و به‌کارگیری نیروهای توانمند، متعهد و کارآمد براساس اصل شایسته‌سالاری و جانشین‌پروری.

توفیق جنابعالی در انجام وظایف سازمانی و امور محوله را از درگاه ایزد منان خواستارم.»

وزیر نفت همچنین در پیامی خطاب به‌حسن منتظر‌تربتی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی گاز ایران نوشته است: «بدین‌وسیله مراتب سپاس خود را از تلاش‌ جنابعالی در مسوولیت قبلی اعلام می‌دارم و از خداوند منان توفیق برای جنابعالی در تمامی عرصه‌ها را خواستارم.»

  احکام جدید اوجی برای سازمان حراست و معاونت نظارت بر منابع هیدروکربوری

وزیر نفت روز یکشنبه در حکمی عظیم شیراوند را به‌عنوان رئیس سازمان حراست صنعت نفت منصوب کرد. در حکم جواد اوجی خطاب به‌عظیم شیراوند آمده است:

«با عنایت به‌تعهد، تخصص و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان «رئیس سازمان حراست صنعت نفت» منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به‌الطاف خداوند متعال، موفق و موید باشید.»

اوجی همچنین در حکمی سجاد خلیلی را به‌عنوان «سرپرست معاونت نظارت بر منابع هیدروکربوری» منصوب کرد. در حکم وزیر نفت خطاب به‌سجاد خلیلی آمده است: «با عنایت به‌تعهد، تخصص و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان «سرپرست معاونت نظارت بر منابع هیدروکربوری» منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به‌الطاف خداوند متعال، موفق و موید باشید.»

جواد اوجی، وزیر نفت همچنین در پیامی از زحمات محسن پاک‌نژاد قدردانی کرد: «بدین‌وسیله مراتب تشکر از جنابعالی در مسوولیت قبلی را اعلام داشته و از خداوند منان توفیق برای جنابعالی را خواستارم.»

  انتصابات در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

روز گذشته در کنار انتصابات وزیر نفت، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز سرپرست شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران و سرپرست معاونت شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را در احکامی جداگانه مشخص کرد.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش نفتی، طی حکمی ارسلان رحیمی را به‌عنوان سرپرست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منصوب کرد. در متن حکم جلیل سالاری خطاب به‌رحیمی آمده است:

«نظر به‌مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان سرپرست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌ها، اقدامات موثر درباره تحقق اهداف به‌شرح ذیل را به‌عمل آورید:

- توجه ویژه به‌شایسته‌سالاری و ارتقای‌انگیزه و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی.

- توجه ویژه به‌افزایش ظرفیت انتقال‌ایمن و پایدار متناسب با افزایش ظرفیت تولید و توزیع فرآورده‌های نفتی.

- توسعه ظرفیت و افزایش امنیت شبکه مخابرات نفت.

- توجه ویژه به‌بازرسی‌های فنی و نگهداری خطوط لوله و تاسیسات و تجهیزات با تدوین برنامه‌های منظم دوره‌ای.

- توجه به‌حفظ حریم خطوط لوله و تاسیسات و حفاظت از محیط‌زیست.

- به‌کارگیری دانش روز و استفاده از روش‌های مبتنی بر اصول علمی و سیستم‌های یکپارچه اطلاعات در عملیات انتقال و مخابرات.

- استفاده حداکثری از توان ساخت داخل و شرکت‌های دانش‌بنیان.

از خداوند متعال توفیق جنابعالی را در انجام وظایف سازمانی و امور محوله خواستارم، همچنین از زحمات جناب‌آقای مهندس‌ قاسم‌ عرب یارمحمدی در زمان تصدی مسوولیت فوق تقدیر و تشکر کرده و برای ایشان صحت و سلامت مسئلت دارم.»

سالاری همچنین طی حکمی، سرپرستی معاونت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را به ‌علی زیار سپرد. در متن حکم جلیل سالاری آمده است: «نظر به‌تعهد، تخصص و سوابق درخشان جنابعالی به‌موجب این حکم، به‌عنوان «سرپرست سمت معاون مدیرعامل» این شرکت منصوب می‌شوید. »

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند