وی درباره این بازدید گفت: این طرح به‌عنوان افتخاری ملی و برای نخستین‌بار در صنعت پتروشیمی با به‌کارگیری دانش فنی ایرانی اجرا می‌شود و قرار است برای نخستین‌بار در صنعت پتروشیمی کشور از متانول، محصول ارزشمند پروپیلن تولید شود که توسعه زنجیره آن به‌شدت مورد نیاز صنایع تکمیلی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به‌اینکه این طرح در بخش مهندسی، خرید کالا و اجرا (EPC) حدود پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: براساس برنامه باید در سال ۱۴۰۳ به‌بهره‌برداری برسد و برای رسیدن به‌این هدف باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد و به‌سمت افزایش ظرفیت تولید پروپیلن در کشور گام برداشت.

محمدی ادامه داد: از ‌ماه آینده ساخت ساختمان‌های صنعتی، مخازن و پایپ‌رک‌ها آغاز می‌شود و با دریافت تدریجی اقلام پروژه، شتاب می‌گیرد.

عملیات اجرایی احداث طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب به‌عنوان نخستین طرح تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی در کشور با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰هزار تن ‌پروپیلن با فرمان معاون‌اول رئیس‌جمهوری ۱۸ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

طرح GTPP اسلام‌آباد غرب همسو با تکمیل زنجیره ارزش، در زمینی به ‌مساحت ۵۴ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با دانش‌فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می‌شود که برای ۳۵۰۰نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در دوران ساخت اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند