عبدالکریم جمیری افزود: کارگران و نیروهای زحمت‌کش این سرزمین در عرصه فعالیت‌های صنعتی به‌ویژه حوزه نفت و گاز حق و حقوقی دارند و به پاس خدماتی که متقبل می‌شوند باید حق و حقوق آنان به موقع و با رعایت عدالت پرداخت شود.

وی خطاب به مسوولان سطوح عالی و منطقه‌ای توصیه کرد: اجازه ندهند حقوق کارگران زحمتکش و نیروهای تلاشگر عرصه نفت و گاز در میدان‌های مختلف تضییع شود و قبل از اینکه آنها تقاضایی داشته و با نگرانی تقاضای خود را در جاها و مراجع مختلف بیان کنند مسوولان به فکر باشند و به خواسته بحق آنان درزمینه حقوق پاسخ مثبت دهند.

جمیری، تقاضای کارگران صنعت نفت و گاز را تعادل در دریافت حقوق و شرایطی که برای آنها به لحاظ اقماری بودن یا نبودن مطرح شده و تبدیل وضعیت آنها عنوان کرد و گفت: با توجه به نشست با رئیس شرکت ملی نفت، امید می‌رود با پیگیری کمیسیون و همه مسوولان این موضوع حل و به خواسته بحق کارگران به خوبی پاسخ به جا و به هنگام داده شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند کارگران و کارکنان صنعت نفت و گاز حق دارند و باید مسوولان به موقع پاسخگوی آنان باشند و وظیفه نمایندگان مجلس نیز حمایت و احقاق حقوق این فعالان عرصه تولید است اما آنان دقت داشته باشند که نوع حرکت، اعتراض و نقدشان به مسوولان در زمینه پرداخت حقوق و ایجاد شرایط فضای مناسب برای اینکه با اطمینان بهتر کار کنند نباید موجب سوءاستفاده بدخواهان شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع امروز کشور رونق و جهش تولید است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب همواره حامی و هوادار قشرهای آسیب پذیر، کارگر و نیروهای زحمت‌کش در عرصه تولید هستند.

جمیری ادامه داد: به تبع نگاه رهبرمعظم انقلاب دیگر مسوولان نیز وظیفه دارند برای حمایت از کارگران نقش آفرین باشند و اگر مسوولان خواسته یا ناخواسته نتوانند  یا نتوانسته باشند پاسخگوی آنها باشند هرچند نقدشان بحق است اما شیوه آن نباید به گونه‌ای باشد که بدخواهان نظام بتوانند از شیوه برخوردشان به نفع خود سوءاستفاده کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند