تحلیلگران بخش تحقیقات بانک آمریکا در یادداشتی نوشتند: ما بر این باوریم که احیای قوی تقاضا برای نفت در ۱۸ ماه آینده از میزان عرضه سبقت خواهد گرفت و باعث کاهش بیشتر سطح ذخایر شده و زمینه را برای بالاتر رفتن قیمت نفت مهیا می‌کند.

طبق پیش‌بینی این بانک، میانگین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۱ به ۶۸ دلار می‌رسد که بالاتر از برآورد قبلی ۶۳ دلار در هر بشکه است. بانک آمریکا میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۲۲ را ۷۵ دلار پیش‌بینی می‌کند که بالاتر از پیش‌بینی قبلی ۶۰ دلار است.

تحلیلگران این بانک انتظار دارند بازار جهانی نفت در یک سال و نیم آینده با کمبود عرضه روبه‌رو شود و این کمبود عرضه به ۹۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

بانک آمریکا جدیدترین پیش‌بینی کننده‌ای است که صعود قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در آینده نزدیک را منتفی نمی‌داند.

دیوید تاویل، رئیس شرکت ماگلان کپیتال هفته گذشته به شبکه فاکس بیزنس گفته بود تقاضای فوق‌العاده بالا، تورم و فشار سهامداران روی غول‌های نفتی برای کاهش چشمگیر آلایندگی ممکن است در سه سال آینده به بحران نفتی منجر شود و قیمت‌های نفت و بنزین افزایش پیدا کند. قیمت نفت از هم‌اکنون تا پایان سال به شکل قابل‌توجه و به میزان مستمر افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، بزرگ‌ترین بازرگانان کالای جهان هم نسبت به دورنمای قیمت نفت خوش‌بین بوده و نفت ۱۰۰ دلاری را منتفی نمی‌دانند. مدیران ارشد شرکت‌های ترافیگورا، ویتول و گلنکور در کنفرانس هفته گذشته فایننشال تایمز اعلام کردند اگرچه نفت ممکن است به سمت ابرسیکل جدیدی حرکت نکند اما به دلیل بهبود قوی تقاضا و کمبود عرضه فضا برای افزایش بیشتر قیمت دارد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند