طارق العیسمی به بلومبرگ گفت: بدون هیچ‌گونه فاینانس و با پول خودمان، قادر بوده‌ایم به حد کافی سرمایه‌گذاری کنیم تا روند کاهش تولید را متوقف کرده و احیای تدریجی تولید را آغاز کنیم.

با وجود تحریم‌ها و با وجود بحران شدیدی که با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت در سال میلادی گذشته شدت گرفت، ونزوئلا مدعی است تولید نفت خود را چهار برابر خواهد کرد و به صف‌های طویلی که در همه پمپ‌بنزین‌های این کشور مشاهده می‌شود، پایان می‌دهد.  وزیر نفت ونزوئلا گفت: تولید نفت این کشور اکنون از ۷۰۰ هزار بشکه در روز فراتر رفته که بالاتر از ۴۰۰ هزار بشکه در روز در تابستان سال گذشته است که پس از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت‌ها کاهش پیدا کرده بود.

در جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، منابع ثانویه اوپک تولید نفت ونزوئلا در ماه مه را ۵۳۱ هزار بشکه در روز برآورد کردند که ۴۵ هزار بشکه در روز بالاتر از تولید آوریل بود. ونزوئلا به اوپک اعلام کرده که تولید نفت این کشور در ماه میلادی گذشته ۵۸۲ هزار بشکه در روز بود که ۱۳۰ هزار بشکه در روز بالاتر از سطح تولید آوریل بوده است.

فرانسیسکو مونالدی، کارشناس صنعت نفت ونزوئلا در دانشگاه رایس به بلومبرگ گفت: افزایش تولید نفت ونزوئلا به ۵/ ۱ میلیون بشکه در روز تا پایان سال ۲۰۲۱ یک هدف غیرممکن است. حتی رسیدن به این هدف در میان‌مدت هم غیرقابل تصور است چرا که ظرفیت تولید نفت از سال ۲۰۱۴ رو به کاهش بوده و به مدت یک سال هیچ دکل نفتی فعالی در ونزوئلا وجود نداشته است.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا هفته گذشته به تلویزیون بلومبرگ گفته بود منتظر است دولت بایدن درخصوص توافقی مذاکره کند که رفع تحریم‌های آمریکا را به همراه داشته باشد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به بلومبرگ اعلام کرد اگر مادورو خواهان برچیده شدن تحریم‌هاست، باید اقدامات بیشتری انجام دهد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند