وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دهمین نشست فوق‌العاده خود از طریق وبینار در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین‌ماه) متعهد شدند تولید روزانه خود را از یکم ماه مه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

برنامه صادرات ماه مه آنگولا، از ۴۵ محموله‌ای که در برنامه اولیه خود منتشر کرده بود، به ۴۱ محموله یا یک میلیون و ۲۷۰ هزار بشکه در روز تغییر کرد. این به معنای کاهش تولیدی حدود ۱۰ درصد در مقابل حجم پیش‌فروش ماه مارس است.

برنامه صادرات پایان ژوئن این کشور، به ۳۹ محموله یا یک میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

برنامه‌های صادرات نفت نیجریه به‌دلیل مذاکره با شرکت‌های داخلی و خارجی درباره چگونگی کاهش تولید نفت همسو با توافق کاهش عرضه اوپک‌پلاس، به تعویق افتاد.

شرکت اکسون آمریکا که هدایت یکی از میدان‌های اصلی نیجریه را به‌عهده دارد، صادرات نفت‌ خود را از ۲۱۵ هزار بشکه برنامه‌ریزی‌شده برای ماه مه، به ۹۵ هزار بشکه کاهش خواهد داد. افزون بر این، ارسال دو محموله ماه مه این میدان را نیز به ماه ژوئن موکول کرده است. آمریکا همچنین در چند میدان دریایی کوچک نیجریه فعالیت می‌کند و غیر از محموله یک میدان، ارسال محموله‌های ماه مه این میدان‌ها نیز به ماه بعد موکول شده است. در گینه استوایی نیز، اکسون به جای ارسال محموله ماه ژوئن، دو محموله را به تعویق انداخته است. شرکت‌های شورون و توتال نیز ارسال محموله‌های خود را به تعویق انداخته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند