احمد مرادی با اشاره به ضرورت حمایت دولت از جایگاه‌داران سوخت، بیان کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا، اقتصاد کل جهان را تحت تاثیر قرار داده و حدود ۷۰ درصد اقتصاد جهانی متاثر از شیوع این ویروس شده است. هر کشوری متناسب با ظرفیت‌های خود برنامه‌ای را برای حمایت از بخش‌های مختلف در دوران پساکرونا آماده کرده و در کشور ما نیز همواره تاکید بر آن بوده که از امروز باید برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی شود.وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا جایگاه‌داران سوخت نیز با زیان سنگینی مواجه شده‌اند و این بخش نقش اساسی در حمل و نقل کشور دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری هنگفتی در این حوزه انجام شده و به دنبال آن اشتغال مناسبی نیز در این حوزه ایجاد شده است. دولت موظف است برای جلوگیری از ورشکستگی در این حوزه به میدان آمده و برای کمک به این بخش برنامه‌ریزی کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در کنار کمک در قالب اعطای تسهیلات به جایگاه‌داران دولت می‌تواند کارمزد آنان را افزایش دهد. در شرایط عادی نیز جایگاه‌داران همواره از دو موضوع گلایه‌مند بودند که یکی بحث تبخیر سوخت و دیگری پایین بودن کارمزدها بود. دولت با برنامه‌ریزی برای این بخش نیز باید کمک کند. مجلس همواره حامی این بخش بوده و هست. ما شاهد هستیم که در شرایط سخت نیز جایگاه‌داران در حال خدمت‌رسانی به مردم بوده و هستند. در جلسه کمیسیون انرژی نیز این موضوع را مطرح می‌کنیم تا نمایندگان نیز در جریان قرار گیرند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند