به گزارش اویل پرایس، شرکت جنل انرژی اعلام کرد اقلیم نیمه خودمختار کردستان عراق پرداخت به شرکت‌های نفتی مستقر در این منطقه را برای نفتی که بین ماه نوامبر ۲۰۱۹ و فوریه۲۰۲۰ فروختند، به تعویق می‌اندازد. عراق و منطقه کردستان سعی می‌کنند پس از سقوط قیمت نفت به تعهدات خود عمل کنند.

جنل انرژی که در سه میدان نفتی در اقلیم کردستان فعالیت می‌کند، پول نفتی را که در مارس ۲۰۲۰ فروخته دریافت کرده است؛ ولی دولت منطقه‌ای کردستان به این شرکت پیشنهاد داده پولی را که قرار بود بین نوامبر سال گذشته میلادی و فوریه سال‌جاری پرداخت شود، بدون بهره تا حداقل ۹ ماه به تعویق بیندازد.  جنل انرژی اعلام کرد: «اگر قیمت نفت تا ۵۰ دلار در هر بشکه بالا بیاید، برنامه پرداخت معوقه‌ها اجرایی خواهد شد.» این شرکت اضافه کرد: «ما از رویکرد منطقه کردستان عراق برای ایجاد یک چارچوب برای ایجاد شفافیت در مورد بازپرداخت معوقه‌ها و تعهد به پرداخت کامل آنها با افزایش قیمت نفت استقبال می‌کنیم.»

تخمین زده می‌شود ارزش کل این پرداخت‌های به تعویق افتاده حدود ۳۰۰ میلیون دلار باشد که سه‌چهارم آن مربوط به شرکت DNO است و بقیه به جنل انرژی می‌رسد.  عراق و اقلیم سعی می‌کنند با کاهش ۷۰ درصدی قیمت نفت از ابتدای سال‌جاری میلادی که درآمد نفتی آنها را پایین آورده، پول شرکت‌هایی را که برایشان نفت استخراج می‌کنند، بپردازند. درآمدهای نفتی برای منطقه عراق و اقلیم اهمیت بسیاری دارد. ۹۵ درصد بودجه عراق وابسته به درآمدهای نفتی است. اقتصاد این کشور کمترین تنوع را در خاورمیانه دارد. به‌رغم اینکه دومین تولیدکننده بزرگ اوپک در ماه مارس نفت بیشتری نسبت به فوریه تولید کرد، دولت منطقه‌ای عراق در این ماه شاهد نصف شدن درآمدهای نفتی خود به خاطر سقوط قیمت نفت بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند