این تفاهم‌نامه همکاری که باهدف کمک به توسعه صنعت پتروشیمی با استفاده از توانمندی داخلی صورت گرفته است بین معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سازمان منطقه آزاد کیش، بانک صادرات ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امضا شد.

جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در این مراسم گفت: همه شرکت‌های پتروشیمی از همکاری و استفاده از توانمندی سازندگان و تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ استقبال می‌کنند. وی با اظهار امیدواری از اینکه تفاهم‌نامه موجب نزدیک‌تر شدن رابطه صنعت و سازندگان داخلی شود، افزود: شرکت‌های داخلی باید حداکثر استفاده را از امکانات فراهم شده داشته باشند زیرا فعالیت در مرکز نوآوری جزیره کیش هزینه نهایی تولیدکنندگان داخلی را به‌دلیل معافیت از پرداخت مالیات‌ ارزش‌افزوده کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی به دلیل حساسیت بالا و فناوری پیچیده‌ صنعت به کیفیت اهمیت ویژه می‌دهند و صنعت داخلی توانسته تولیدات باکیفیت مورد نظر صنعت پتروشیمی را تولید کند. حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه با امضای این تفاهم‌نامه ارائه تسهیلات به سازندگان داخلی تا ۲۵ هزار میلیارد ریال امکان‌پذیر است، گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرف ۶ ماه این مبلغ به تدریج تامین شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند