به گزارش «ایپنا» شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان چهارمحال و بختیاری با حضور رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

محسن محمودی در این جلسه با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته برای افتتاح هرچه سریع‌تر پروژه پتروشیمی لردگان، گفت: به‌رغم مشکلات فراوانی که در مسیر تکمیل و افتتاح پتروشیمی لردگان به‌خصوص با توجه به تحریم‌ها پیش آمده، با تلاش مهندسان و کارشناسان داخلی توانستیم امروز این پروژه را به پیشرفت ۹۸ درصدی برسانیم. وی افزود: پروژه پتروشیمی لردگان آثار مثبت فراوانی در راستای توسعه اقتصادی منطقه داشته است به‌گونه‌ای‌که تعداد متوسط اشتغال در چهار سال گذشته در این پروژه دو هزار نفر بوده که اکثریت قریب به اتفاق آنها را نیروهای بومی تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل پتروشیمی لردگان با اشاره به انتظارات موجود درخصوص افتتاح سریع‌تر این پروژه گفت: ما منتظر پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان هستیم که تخصیص این تسهیلات می‌تواند شتاب قابل‌توجهی به افتتاح این پروژه دهد.وی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه طرح‌های پایین‌دستی برای افزایش اشتغال در منطقه، خاطرنشان کرد: تخصیص تسهیلات برای دو پروژه پایین‌دست به نام بازیابی CO۲ و ملامین پتروشیمی لردگان می‌تواند به این مهم، سرعت بخشد.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند