بیش از یک‌میلیون کارت سوخت در ادارات پست

هم‌اکنون بیش از یک‌میلیون کارت سوخت صادرشده در باجه‌های معطله ادارات پست در انتظار حضور مردم است. متقاضیان کارت سوخت المثنی باید با مراجعه به سایت epolice.ir و انتخاب گزینه «پیگیری صدور کارت سوخت»، از صدور یا عدم صدور کارت سوخت خود و همچنین در صورت صدور، از شماره پیگیری آن برای مراجعه به سایت اداره پست و پیگیری از طریق گزینه «رهگیری مرسوله‌های پستی» و مشخص شدن محل اداره پستی که کارت سوخت آنها در آن اداره وجود دارد، از محل آن مطلع شوند.

روزی ۴۰ تا ۵۰ هزار کارت سوخت جدید صادر می‌شود

همچنین هم‌اکنون حدود یک میلیون نفر هنوز کارت سوخت ندارند. فرآیند صدور کارت با روند صدور ۴۰ تا ۵۰ هزار کارت سوخت در روز ادامه دارد تا حدود یک میلیون نفری که هنوز کارت سوخت برای آنها صادر نشده نیز در آینده نزدیک دارای کارت سوخت شوند.

نصف‌شدن حجم قابل‌سوخت‌گیری با کارت جایگاهداران

در ابتدای شهریورماه شاهد اعمال محدودیت در حجم سوخت‌گیری در هر نوبت با استفاده از کارت سوخت جایگاهداران از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر بودیم. این برنامه در دستور کار است که در نوبت بعدی محدودسازی، این حجم قابل‌سوخت‌گیری توسط کارت جایگاهداران از ۳۰ لیتر به ۱۵ لیتر کاهش یابد، اما هنوز زمان اعمال این محدودسازی مشخص نشده است.

استفاده ۵ درصدی مردم از کارت سوخت شخصی

تعیین سقف ۳۰ لیتری برای سوخت‌گیری در هر نوبت با کارت جایگاهداران در تشویق مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی بی‌تاثیر بوده چراکه به‌گفته وزیر نفت، هم‌اکنون فقط ۵ درصد مردم از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند. به‌گفته این عضو کابینه دولت، محدودسازی حجم قابل‌سوخت‌گیری کارت جایگاهداران به‌منظور الزام مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند